Centrality Coin Nedir?

Yeni Zelanda merkezli olan CENNZ, verilerin kontrol altına alınmasını sağlıyor...
18:00
15 Ocak 2020
Okuma Süresi: 3 Dakika

CENNZ network’ten ve CENNZ yazılım araçlarından oluşan Centrality dünyanın dört bir yanında ofisleri bulunan Auckland (Yeni Zelanda) merkezli bir Blockchain platformu olarak karşımıza çıkıyor.

CENNZ Nedir?

Centrality, temel hizmetlerden oluşan bir platform inşa etmeyi hedefliyor. Yapılan açıklamalara göre bu temel hizmetler, Centrality’de halihazırda hizmet halinde bulunan DApp platformunun kullanıcıları için daha eşit ve adil bir dünya yaratmak için tasarlanıyor.

Centrality topluluğu, insanların verilerini kontrol altına almalarına imkan tanıyor. Ayrıca topluluğun verileri şu anda 4 şirkette bulunuyor ve Cenrtrality küçük şirketlerle çalışılarak daha fazla başarı sağlanacağına inanıyor.

Bunların yanında Centrality’nin, teknoloji ve ödemelerle ilgili önemli deneyime sahip, dünya lideri bir girişimci ekip tarafından kurulduğu belirtiliyor. Bu ekibin bir kısmının milyar dolarlık projeleri idare eden işletmeler olduğunun da altı çiziliyor. Projenin teknik ekibi Alibaba, Baidu, XERO, Google, IOTA, HYPERLEDGER, Consensys ve Max Plank Enstitüsü gibi önemli teknoloji ve Blockchain şirketleri ile eğitim kurumlarından oluşuyor.

Bunların yanında Centrality’nin bankalar, hava yolları, fast-food zincirleri, küresel ödeme sağlayıcıları, sigorta şirketleri, lojistik ve nakliye şirketleri, reklam ve medya şirketleri gibi büyük kurumsal müşterilerle de ortaklığı bulunuyor.

CENNZ ise Centrality platformunun ana token’ı olarak karşımıza çıkıyor.

Centrality Platformu, daha fazla uygulama kendilerini tercih ettiğinde CENNZ kullanımının artacağına inanıyor. DApp piyasasının büyümesi ise Centrality platformunun kullanımı arttıracak. Bunun yanında platformdan pay alanların Centrality topluluğuna katıldıkları için çeşitli ödüller kazanacakları da belirtiliyor.

CENNZ Coin Nedir?

CENNZ token’ları hali hazırda madenciliği yapılmış coin’ler. Yani madencilikle çıkarılacak daha fazla CENNZ token’ı yok. Dolayısıyla CENNZ token’ını satın alabilir ya da çeşitli yollarla kazanabilirsiniz.

Bunun yanında Centrality; kimlik yönetimi, token işlemleri, token sahiplerinin ödüllendirilmesi, yatırımcılara ödeme yapılması ve gelirlerin paylaşılması gibi farklı amaçlarla kullanılması için akıllı sözleşmeler de sunuyor. Geliştiriciler ayrıca kendi akıllı sözleşmelerini de geliştirebiliyor. Bunun yanında tüm akıllı sözleşmelerin halka açık olduğu bilgisi de paylaşılıyor.

Öte yandan platformdaki toplam token arzının %70’inin dolaşıma sunulacağı ve kalan kısmın %5’inin rezerv olarak kullanılacağı, %25’in ise Centrality Investments’ın fikri mülkiyet haklarını almak için kullanılacağı belirtiliyor.

Bunların yanında CENNZ’nin piyasaya sürülmesinin temel amacının Centrality piyasasında kullanılması olduğu ifade ediliyor.

Platformun açıklamalarına göre CENNZ’nin diğerlerinden farkı, Centrality uygulamalarının birbirlerinin büyümesine yardımcı olmak için birlikte çalışabilir olmasından kaynaklanıyor. Centrality, Blockchain geleceğinin her gün kullanılabilecek, faydalı uygulamalarda yattığına inanıyor.

CENNZ Coin Nereden Alınır?

Ethereum platformunda çalışan CENNZ token’ın toplamda 1.200.000.000 adet olacağı belirtiliyor. Şu an için dolaşımda olan 1.055.664.719 CENNZ token’a MXC borsasından satın alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar