X


Cardano’da Son Güncellemeler Ve Trezor Desteği

Donanım cüzdanı Trezor Cardano ADA'yı destekleyeceğini duyurdu.
17:00
26 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cardano geliştiricisi teknoloji ve mühendislik firması IOHK yakın zamanda Trezor donanım cüzdanının Cardano ADA token’larını destekleyeceğini duyurdu.

Trezor aynı zamanda Monero (XMR), Stellar (XLM), Zcash (ZEC) ve Zencash (ZEN) desteği de sunacak.

Cardano kripto para piyasasında 9. en değerli kripto para konumunda ve 1,9 milyar dolar piyasa değerine sahip. Cardano son zamanlarda kripto para borsalarından da destek bulmuş durumda. eToro’nun kripto para platformunda ve dünyanın ikinci büyük kripto para borsası OKEx’de listelenmişti.

IOHK yöneticisi Charles Hoskinson Cardano’yu ileriye taşıyabilmek adına sıkı çalıştıklarını belirtiyor. Cardano’nun en çok beklenen Shelley güncellemesi Ağustos ayının sonlarında duyurulmuştu ve geliştirmeleri hızla devam ediyor.

Shelley Cardano’yu kendi kendine çalışabilen tamamen merkezsiz bir sistem haline getirecek. Cardano Blockchain’i Ouroboros’un işleyişini değiştirecek güncelleme, çoklu imza işlemlerini, küçük boyutlu masaüstü yazılımını, zenginleştirilmiş cüzdan desteğini ve insan dostu adresleri beraberinde getirecek.

Eylül ayının ortalarında 0,06 dolardan işlem gören ADA sadece 1 hafta içerisinden 0,09 dolara kadar ulaşmıştı. Ardından 0,075 dolar etrafında denge bulan ADA’nın güncellemeleri tamamlandığında patlama yapabileceği tahmin ediliyor.

Trezor desteği Cardano için büyük bir adım olabilir. Cardano aynı zamanda OKCoin’in dolar karşısında listelediği 5 kripto para arasında bulunuyor. OKCoin CEO’su Tim Bynn yeni listeledikleri kripto paralar ile ekosistemin giderek genişlemesine katkıda bulunduklarını dile getirdi.

Cardano ekibi geçtiğimiz günlerde yeni proof of stake sistemiyle ilgili güncellemeleri blog’u üzerinden yayımlayacağını ifade etti. Daha önce sistemin akıllı sözleşme özelliği Icarus siber güvenlik firması Kudelski’den olumlu not almıştı.

Kaynak: Investinblockchain

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER