X


Cardano, NEAR, EOS Fiyat Analizi! Altcoinler Yükselişe Geçiyor!

Bitcoin öncülüğünde altcoinler yükselişe geçti. Bu direnç bölgelerine dikkat ciddi fiyatlamalar görebiliriz.
19:59
11 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

FED Başkanı Powell yaptığı açıklamalarla kripto para piyasalarının yeniden yükselişe geçmesine sebep oldu. Kripto paralarla alakalı raporun önümüzdeki haftalarda kamuoyu ile paylaşılacağını ve geri bildirimlerin alınacağını açıklayan Powell enflasyonun kalıcılığından bahsetti. Peki Cardano, NEAR, EOS fiyatları ne durumda?

Cardano (ADA)

Yazı hazırlandığı sırada %5’e yakın yükselişle ADA fiyatı 1,183 dolara ulaştı. Gün içindeki zirve ise 1,19 dolarda yapıldı. Bitcoin’in yükselişiyle birlikte ADA’nın da toparlandığını görüyoruz. Cardano (ADA), toparlanma beklentilerini tersine çevirdi ve 1,59 dolarlık direnç seviyesinden bir düşüş yaşadı. Sonuç olarak, 10 Ocak’ta altı ayın en düşük seviyesine ulaşana kadar (27 Aralık’ın en yüksek seviyesinden) %32,84’lük bir geri çekilme gördü.

4 saatlik grafiğindeki son aşağı kanal (beyaz), hayati önemdeki 1,2 dolar işaretini destekten dirence çevirdi. 20-EMA (koyu sarı) şerit, son 11 gün için güçlü bir engel teşkil etti. Şimdi, bir trende girmeden önce 1,12 dolar işaretini test edebilir. Ancak bu ihtimal FED Başkanı’nın açıklamalarıyla zayıfladı şimdilik 1,2 dolar direncinin kırılması bekleniyor.

Near Protocol (NEAR)

RSI’da ters bir baş ve omuzdan sonra NEAR, 4 saatlik grafiğinde bir yükseliş bayrağı ve direği oluşturarak üstel kazançlar kaydetti. Aşağı kanal salınımı 13,2 dolarlık destekte dururken, NEAR, ATH seviyesini yeniden test etmek için bir ralliye işaret ediyor. Şimdi, 16,4 dolarlık direnci (artık destek) kırdığı için NEAR, yükselişe hazır.

Fiyat yazı hazırlandığı sırada 17 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. NEAR eğer 17,6 dolar seviyesini aşabilirse yeni ATH ilerleyen saatlerde gelebilir.

EOS

Yazı hazırlandığı sırada altcoin 2,78 dolardan alıcı buluyor. BTC ile fiyat toparlanmaya başladı ve RSI nötr bölgeyi aşmaya çalışıyor. 5 Ocak’tan itibaren %19,9’luk bir geri çekilme ile EOS, 10 Ocak’ta beş haftanın en düşük seviyesini gördü. Son birkaç gün içinde hayati öneme sahip 2,9 dolarlık desteği dirence çevirdi. Halen bu bölge aşılabilmiş değil.

EOS’un 4 saatlik grafiğinde aşağı kanal (beyaz) olarak işaretlendi. Şimdi, 20-SMA (kırmızı), boğaların devrilmesi için güçlü bir engel olarak duruyordu. Ayrıca, 2,6 dolar seviyesi, EOS’un daha fazla kaybı önlemek için en önemli kalesiydi. Fiyat eğer 2,9 dolar direncini bu ivme ile aşabilirse 3,2 dolarlı seviyeler hızla geçilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar