X

Cardano (ADA) Lideri Stabilcoin Sorununu Çözeceğini Söyledi!

Cardano kurucusu yeni projesini duyurdu.
23:22
16 Temmuz 2021

Son zamanlarda geçmişte verdiği hedefleri yerine getiremediği için sosyal medyada alay konusu olan Hoskinson yeni bir proje duyurdu. Cardano ekibinin lideri Charles Hoskinson stabilcoin problemine de el attı. Merkezi olmayan kripto finans sistemleri için yeni bir stabilcoin projesi duyuran Hoskinson detayları paylaştı.

Cardano ve Stabilcoin Projesi

Ağ geliştirmeleriyle Ethereum’a rakip olmak için çabalayan Cardano yeni bir proje duyurdu. Hoskinson yeni projesine Djed adını verdi. Bu proje DeFi sistemleri için “özerk” bir banka olmayı vaat ediyor. Duyurulan protokolü “Resmi olarak doğrulanmış kripto destekli stabilcoin” olarak tanımlayan Hoskinson algoritmanın detaylarını içerek birkaç sayfa ekran alıntısı da paylaştı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Twitter üzerinden yaptığı paylaşım kripto para fanatiklerinin pek de ilgisini çekmedi. Will Woo paylaşıma yanıt olarak “neyle meşgulsün? Proje senin bile değil, mevcut Ergo uygulamasını da aktardın mı?” şeklinde bir mesaj paylaştı.

Preston Pysh ise Hoskinson’un ekran alıntısı alırken can alıcı noktaları yakaladığı için tebrik etti.

Stabilcoin Karmaşası

En büyük stabilcoin Tether (USDT) geçmişte kullanıcıların kafasını çok karıştırdı. Sabit değerli dolar projesinin neyle desteklendiği konusu uzun süre gündemi meşgul etti. Halen tam olarak çözüme kavuşturulmuş olmayan bu konuya Hoskinson el atarak bir çözüm üretmeyi hedefliyor.

İstikrarlı ve güvenilir bir stabilcoin ekosistem için şart diyen Hoskinson bunun önemini savunuyor. Ancak duyurduğu proje takipçilerinin önemli bir kısmından kabul görmüyor.

Bu arada Alonzo test ağı Alonzo White seviyesine kadar geldi. Akıllı sözleşmeler ve özellikle DeFi projeleri için Cardano ağını verimli hale getirmek isteyen Hoskinson ve ekibi taahhüt ettiği tarihleri geride bıraksa da hedefine emin adımlarla ilerliyor. Yakın zamanda tamamen aktif hale gelecek fonksiyonel ağ, Ethereum yerine daha ucuz bir alternatif olacak.

Cardano (ADA) 20 gündür ilk defa bugün 1,16 dolar seviyesini gördü. Güncel olarak %2,85 zarar yazan fiyat 1,19 seviyesine çıktı. Bitcoin’in düşüşünden sonra ATH noktasından %52 geri çekilen ADA fiyatı diğer kripto varlıklara nispeten en az zararla süreci geçiriyor. Cardano (ADA) ağının bu yıl sonuna kadar daha fonksiyonel hale gelmesiyle zararın bir kısmının daha telafi edilmesi umuluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar