X


Cardano, Chainlink İle Ortaklık Duyurdu: Gelişmiş Akıllı Sözleşmeler Geliyor

Cardano, Chainlink ile iş birliğini bir blog yazısında duyurdu.
22:00
25 Eylül 2021

Cardano ekibi, Chainlink oracle entegrasyonunu duyuran yeni bir ortaklık ilan etti. Cardano, Chainlink ile iş birliğini bir blog yazısında duyurdu. Bu adım, geliştiricilerin Cardano DeFi uygulamaları için akıllı sözleşmeleri oluşturmasına yardımcı olacak.

Cardano ve Chainlink İş Birliği

Cardano Summit sırasında duyurulan Chainlink iş birliği; oracle ve Blockchain ağlarına veri sağlarken akıllı sözleşmelerin seçim sonuçları, spor istatistikleri, kripto oranları gibi çalışmalara imkan tanıyor. Chainlink oracle’ları, herhangi bir DLT ağında hibrit akıllı sözleşmelerin opere edilmesine yardım eder.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Chainlink; DeFi ve oyun uygulamalarında, sigortacılıkla ilgili platformlarda ve diğer en iyi endüstrilerde milyarlarca doları güvence altına alıyor. Cardano akıllı sözleşmelerini güçlendirmek adına Chainlink, bu oracle’ların Cardano DLT’ye entegrasyonu ile geliştirici ekiplerin Chainlink tarafından sağlanan kurumsal düzeyde verileri akıllı sözleşmelerine sağlamalarını imkan tanıyacak.

Oracle’lar spor verileriyle ilgili tahmin uygulamalarını, parametrik sigorta uygulamaları için gerekli hava durumu verilerini, NFT’leri ve dijital koleksiyon alanında çoklukla ortaklıklar yoluyla uygulanacak. IOHK kurucusu Charles Hoskinson, gelişmiş akıllı sözleşmeler için Chainlink oracle’larının gerekli olduğunu ve Cardano blok zincirine gerçek dünya verilerini sağlayacaklarını aktardı.

Hoskinson, Cardano’nun geliştiricilere gerçek kullanımda meydana gelecek çözümler oluşturmak için en iyi araçlar sağlamayı amaçladığını vurguladı. Başarılı yönetici, Chainlink oracle entegrasyonunun Cardano’daki DeFi ekosistemi için mükemmel bir temel sağlayacağına inanıyor.

Alonzo yükseltmesi ile akıllı sözleşme entegrasyonunu tamamlayan Cardano, yükseliş arıyor. Ekosistemin genişletilmesi ve geliştirilmesi, Cardano’da beklentileri yükseltiyor.

Cardano Fiyatı

Cardano (ADA) fiyatı, bu gelişmeler ışığında 3.10 dolara dokunarak inanılmaz bir ralli kaydetmişti. Ardından kripto para piyasasının genel düşüş trendine girmesi popüler kripto paranın fiyatını 2 dolara kadar itmişti. Ancak tekrar toparlanma belirtileri gösteren ADA, 2.40 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar