X


Cardano (ADA) ve Avalanche (AVAX) Teknik Analizi: Fiyat Hedefleri ve Kritik Seviyeler

Son dönemde performansları ile dikkatleri toplayan ADA ve AVAX'da durum ne? İşte fiyat beklentileri ve kritik seviyeler.
19:10
26 Ağustos 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

İnanılmaz fiyat artışları ile dikkatleri üzerine toplayan popüler altcoin Cardano (ADA), Ağustos ayının başında 1,30 dolardan işlem görürken Pazartesi günü itibarıyla 3 doların üzerine yeni bir ATH fiyatı belirledi. Ancak CoinGecko’nun verilerine göre, ADA yükselen bir fiyat kanalı içinde artış gösterdi ve fiyat ATH’ye ulaştıktan sonra sonra kripto para birimi kanalının üst sınırında dirençle karşılaştı.

Son Dönemin Parlayan Yıldızı Cardano’da (ADA) Son Durum Ne?

Birkaç gündür piyasada gerçekleşen geri çekilme ile birlikte ADA‘da son birkaç gün içinde keskin bir şekilde düşüş yaşadı, ancak bu düşüş uzun sürmedi. Öyle ki ADA, günün erken saatlerinde 2,5 dolarlık destek alanının yeniden test etmesinin ardından yukarıda belirtilen fiyat kanalının alt sınırında desteği koruyor.

Yakın vadede ADA için kritik seviyelere bakıldığında, ilk destek 2,57 dolar (0,236 Fib) ile 2,50 dolar arasında yer alıyor. Bu seviyeleri 2,35 dolar (0,382 Fib), 2,15 dolar (0,5 Fib ve 20 günlük MA) ve 2,00 dolar (0,618 Fib) takip ediyor.

Öte yandan, yukarı yönde ilk direnç 2,80 dolar bandında bulunuyor. Cardano‘nun bu direnç seviyesini kırması sırasıyla 2,95 dolar (ATH alanı), 3,07 dolar, 3,20 dolar ve 3,4 doları beraberinde getirebilir. Buna ek olarak ADA, aşırı alım koşullarından geri çekilirken RSI da bununla birlikte düşmeye başladı. RSI hala yükseliş işaretleri gösteriyor, ancak gerileme yükseliş momentumunun azalmaya başladığını işaret ediyor.

Temel Destek Seviyeleri: 2,57 dolar, 2,50 dolar, 2,35 dolar ve 2,15 dolar

Kilit Direnç Seviyeleri: 2,80 dolar, 2,95 dolar ve 3,07 dolar.

AVAX’da Kritik Seviyeler ve Hedefler

Avalanche (AVAX), geçtiğimiz gün piyasanın kırmızıya dönmüş olmasına rağmen iyi bir performans gösterdi. Öyle ki çoğu altcoin fiyatı dün gün içerisinde düşüş yaşarken AVAX, günlük %11’in üzerinde kazanç kaydetti.

Ancak günün erken saatlerinde başlayan ikinci düşüş dalgası bu kez AVAX‘ı da etkiledi. Öyle ki popüler altcoin dün ulaştığı en yüksek seviye olan 52.60 dolar seviyesinin %13 altında işlem görüyor. Bununla birlikte, MACD göstergesi şu anda satıcılar arasında bir miktar ilgiyi işaret ediyor.

Avalanche fiyatı, pivot noktasının oldukça üzerinde 37.46 dolarda kalıyor ve alıcılar, ani direnci 56,52 dolarda test etmeye hazırlanıyor gibi görünüyor. Boğalar 56.52 dolarlık bu direnci başarılı bir şekilde kırabilirlerse, yeni bir dirençle karşılaşana kadar AVAX’ı 60 doların üzerine çıkarabilir.

Öte yandan popüler kripto para birimi AVAX, içeriğin hazırlandığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %12’lik bir düşüş kaydetti. Buna ek olarak AVAX şu anda 44.78 dolardan alıcı buluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar