X


Cardano (ADA) Kurucusu Güzel Haberi Verdi! Cardano (ADA) Bu Alanda En Büyük Olacak!

Ekosistemle alakalı yayınlanan duyuru ciddi bir potansiyele de işaret ediyor.
19:45
29 Ağustos 2021

Charles Hoskinson bugün Cardano (ADA) ekosisteminin son birkaç aydaki büyümesini duyurdu. Hoskinson’a göre NFT patlaması Cardano (ADA) ağının daha fazla büyümesine katkı sağlayacak. Charles Hoskinson, Cardano ekosisteminin son üç aydaki büyümesini duyurmak için paylaşımlar yaptı, detaylar dikkat çekici olabilir.

Cardano (ADA) Ekosistemi Büyüyor

NFT’ler Cardano ana ağında ilk kez Mart ayında “CardanoKidz” projesiyle başlatılmıştı. NFT projesinin kurucusu Patrick Tobler yakın zamanda katıldığı bir podcast yayınına katıldı. Burada Ethereum (ETH) ağının yüksek maliyetleri sebebiyle NFT için uygun olmadığını savunan Tobler dolaylı yoldan da olsa Cardano (ADA) ağının avantajlarını savundu.

Daha verimli çalışacak olan Cardano (ADA) ağının Eylül güncellemesiyle birlikte NFT projelerinin ilgi odağı olması bekleniyor. En azından Hoskinson tam olarak bunu umuyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Cardano (ADA) Bu Alanda En Büyük Olacak

Hali hazırda üçüncü en büyük kripto para olan Cardano (ADA) 12 Eylül itibariyle bir ilki gerçekleştirecek. Tamamen fonksiyonel akıllı sözleşme özelliğiyle birlikte Cardano (ADA), Proof-of-Stake yani hisse kanıtı algoritmasını kullanan en büyük ağ olacak. Ethereum hali hazırda daha hibrit bir yapıya sahip ancak Cardano (ADA) tamamen PoS algoritmasıyla çalışacak ve bu alanda en büyük olacak.

Hoskinson bugün ekosistemin büyümesine işaret ederken Cardano (ADA) ile çalışan projeleri de duyurdu. Elbette rakibi Ethereum’un UniSwap’ı gibi bir oyuncusu yok ancak gelecek vaat eden projeler bulunuyor.

Yukarıdaki paylaşımı alıntılayarak ağın büyümeye devam ettiğini vurgulayan Cardano (ADA) CEO’su henüz güncelleme gelmeden Ethereum (ETH) ile yarışa girmiş gibi görünüyor.

Cardano (ADA) ekosisteminin Mayıs ve Ağustos ayı arasındaki büyümesini detaylarıyla aşağıda görebilirsiniz.

Yukarıdaki görsel Mayıs ayına ait ve aşağıdaki görsel ise bugünlerde güncel projeleri gösteriyor.

Özellikle NFT alanındaki büyüme net biçimde görünüyor. NFT ve DeFi bölümündeki birçok proje ciddi fiyatlama yapabilir. Ağa erken dönemde giriş yapan bu projelerin elbette ses getirmesi gerekiyor.

Burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi içermez. Kripto para piyasaları ciddi risk barındırmakta olup volatil piyasalar karşısında zarara uğrayabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar