Reklam

Cardano (ADA) Kritik Seviyeye Kadar Düşebilir!

ADA yatırımcıları heyecanla Vasil Hard Forku bekliyordu. Ancak fiyat beklentilerin tersine hareket ediyor. Bu seviyelere dikkat.
12:10
3 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

En popüler Ethereum rakiplerinden olan Cardano (ADA) kripto para piyasalarındaki genel düşüşten payına düşeni alıyor. Vasil hard forku sebebiyle haziran ayında diğer altcoinlerden ayrışan ve daha az değer kaybeden ADA fiyatı kritik seviyelere düşebilir. Peki kısa vadede ADA yatırımcılarını neler bekliyor? İşte detaylar.

Cardano (ADA)

Cardano‘nun son ​​düşüşü, günlük zaman diliminde aşağı kanallı bir geri çekilme şeklinde şekillenen 0,63 dolar seviyesinde başladı. 50 EMA (camgöbeği), bu düşüşü devam ettirmek için yatay direnç görevi gördü. Daha geniş zaman diliminde ADA’nın fiyat hareketleri büyük ihtimaller satıcıların lehine olacaktır. Alıcılar acil destek seviyesinde harekete geçmedikçe fiyatın daha da düşmesi bekleniyor.

Yazı hazırlandığı sırada ADA %0,9 artarak 0,4498 dolardan alıcı buluyor. ADA güçlü bir canlanmadan önce uzun bir düşüş görebilir. Peki olası senaryo neye işaret ediyor. Alıcılar için cazip giriş bölgesi hangi seviyeler olabilir?

Cardano (ADA) Fiyat Tahminleri

ADA fiyatı 20 EMA’nın altına düştüğünde, altcoin düşüş eğilimi güçlendi. Alt kanal, kritik destek seviyelerini geri almak için son zamanlardaki yükseliş çabalarından kaçındı. Ayrıca, Bollinger Bantlarının (BB) alt ve üst bantları arasındaki boşluk azaldıkça fiyat hareketi artık sıkı bir aşamaya girdi. Uzun bir sıkışıklığın ardından Cardano (ADA) önümüzdeki günlerde yüksek bir volatilite gösterebilir.

Fiyat hareketinin uzun vadeli 0,4565 dolar desteğini kırmasıyla, ayılar 0,43 dolar seviyesinin altında bir kapanışa yeltenebilirler. Bu durumda, potansiyel hedefler 0,401 dolar bölgesinde olacaktır. Kontrol Noktası (POC, kırmızı) üzerinde ani bir satın alma canlanması, düşüş eğilimlerini göz ardı edebilir. Burada alıcıların çabaları, satıcılar tarafından 50 EMA bölgesinde boşa çıkarılabilir.

Göreceli Güç Endeksi (RSI), 39 puanlık desteği yeniden test ederken nispeten düşüş eğilimi gösterdi. Bu desteğin altında bir kırılma, satıcıların daha taze düşüşler bulmasına yardımcı olabilir. Ayrıca, Chaikin Para Akışı (CMF) sıfır noktasının üzerinde bir kapanış gördü ve satış gücünü teyit etti.

Satıcıların 0,45 dolar seviyesinin altında bir kırılma bulması ve göstergelerin düşüş eğilimi göstermesiyle ADA, daha fazla aşağı yönlü risk görebilir. Bununla birlikte yatırımcıların Bitcoin fiyat hareketlerini yakından izlemesi gerekir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar