Cardano (ADA) İçin Kritik 90 Gün! 2022 Yılında Hoskison’un Hedefleri!

Önümüzdeki 90 gün Cardano için oldukça kritik! Hoskinson'un 2022 açıklamaları ve eleştirilere verdiği cevaplar!
22:54
29 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bu yılın en iyi performans gösteren kripto paralarından biri de Cardano (ADA) oldu. Yatırımcılar 8x’in üzerinde bu yıl kazanç elde etti. CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre fiyat %18’lik bir geri dönüş yaptı ancak Bitcoin’in düşüşüyle bunun önemli bir kısmını veri verdi. Peki önümüzdeki yıl ADA yatırımcılarını neler bekliyor?

Cardano (ADA) İçin Kritik 90 Gün!

Kurucu Charles Hoskinson, yakın zamanda açıklanan projenin yol haritasıyla yeni yıl için kolları sıvadı. Alonzo Yükseltmesi’nden sonra bazı eleştirilere maruz kaldığından, bugünlerde böylesi bir havanın estirilmesi proje için oldukça mantıklı oldu. IOHK şefi, Cardano’nun ufkunda yaklaşan birkaç eklemeye tekrar değinirken, projenin eleştirilerine de yanıt verdi.

Cardano (ADA) aktif olarak geliştirilen ve planlama aşamasında olan 127’den fazla proje olduğunu bizzat biliyorum”.

Aslında bu açıklama geliştiricilerin Haskell programlama dili dayatması sebebiyle Cardano’dan uzaklaştığı söylemlerine bir cevaptı. Bununla birlikte, Hoskinson, önümüzdeki birkaç hafta içinde DEX lansmanlarının yakın olduğunu açıkladı.

“DEX’ler zaten test ağındalar. Zaten ana ağda bazıları var ve orada çok daha fazla rekabet var”.

Bildiğiniz üzere ağdaki aktiflik son derece önemlidir buna en büyük katkıyı da DEX’ler yapar. Daha önce Noel arifesinde Hoskinson, Cardano’da uçtan uca mikrofinans işlemlerini teşvik etmek için ikinci yarı planın ana hatlarını çizmişti. Bu sefer de CEO, Ocak ile Haziran 2022 arasındaki zaman çizelgesinin Cardona’nın kullanım yardımcı programının ticarileştirilmesi için önemli bir süreci ifade ettiğini söyledi.

2022 Yılında Hoskison’un Hedefler!

Cardano kurucusu ekosistemin gelişmesi ve büyümesi için her seferinde eleştirilere göğüs geriyor. Bu yıl Hoskinson çok fazla alay konusu oldu ve belki de fiyat hedefleriyle alakalı bu kadar fazla konuşmamalıydı. Ancak son gelen açıklamalar Cardano ekosisteminin geleceğini önemsediğini gösteriyor.

“Büyük projelerin ağda var olması için elimizden geleni yapıyoruz. Oracle ilerlemesi var. Ticarileştirilmiş Cardano’da uygulanmak üzere üzerinde çalışılan ve aktif olarak kodlanan bir yığın proje bulunuyor”.

Hoskinson önümüzdeki 90 günü “çok yoğun bir zaman” olarak nitelendirdi. Yöneticiye göre, Plutus geliştirmelerini tanıtacak birleştirici etkinliğin geçici olarak Şubat ayında yapılması planlanıyor.

“Bir sonraki hard fork birleştirici etkinliği Haziran’da ve bu, CDA gibi insanların önerdiği birçok Plutus geliştirmesini ve Plutus geliştiricileriyle çalışırken öğrendiklerimizi ortaya çıkaracak”.

Burada, Cardano DeFi Alliance’ın “önde gelen DeFi protokolleri arasında iş birliği sağlama ve Cardano DeFi ekosisteminde yenilik yapma” niyetinde olması dikkat çekicidir. Yönetici, bu durumun Cardano’da kendini göstermeye başlayan devasa bir DeFi ekosisteminin olduğunun bir işareti olduğu sonucuna varıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar