X

Cardano (ADA) Fiyat Tahminleri! ADA Yükselişe Geçecek Mi?

Güncel veriler fiyatın yönüyle alakalı önemli fikirler veriyor.
22:00
1 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Volatilitenin artarak devam ettiği bugünlerde Cardano (ADA) ihtiyacı olan fırsatı yakalayabilecek mi? En büyük 10 altcoin henüz yeşil ve Bitcoin akşamüzeri başarısız bir 59.000 dolar testi yaptı. Cardano ise yazı hazırlandığı sırada 1,59 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor.

Cardano (ADA)

Yaklaşık 3 gündür 1,63 ile 1,55 dolar arasında gidip gelen ADA fiyatı artık yönünü tayin edebilecek mi? Birçok altcoin %3’ün üzerinde artış yaşarken Cardano sadece bunların onda biri kadar değer kazanabildi. Haftalık bazda %6 geri çekilen ADA fiyatı bir soluklanma sürecinde gibi görünüyor.

Genel piyasa duyarlılığı, yazının yazıldığı sırada yükselişten uzak görünüyordu. Çoğu borsada varlığın fonlama oranı eğrileri aşağı doğru gidiyor. Şimdi, fonlama oranı 0 çizgisinin altına düştüğünde ve negatif olduğunda bu, kısa vadeli yatırımcıların emsallerine kıyasla daha fazla kaldıraç talep ettiği anlamına geliyor.

Yatırımcılar toplu olarak yüksek kaldıraçlı alım satımları yalnızca yaklaşan alım satım seanslarının sonucundan emin olduklarında gerçekleştirirler. Dolayısıyla, düşüş eğilimine daha fazla satıcı katılırsa bu eğriler büyük olasılıkla negatif bölgeye girer. Ek olarak, ADA’nın açık pozisyonu son birkaç gün içinde üstel bir artış veya düşüş görmedi. Genel olarak 600 milyon dolar civarında bulunuyor. Bu, esasen ADA pazarının spekülatif ilgiden yoksun olmadığı anlamına gelir.

ADA Fiyatı Düşebilir

Marjin işlemlerle uğraşan yatırımcılar son zamanlarda daha yoğun şekilde düşüşe oynuyor. Yani piyasadaki genel beklenti (en azından marjinciler tarafında) fiyatın daha da düşebileceği yönündedir. Ayrıca tasfiye edilen long pozisyonların boyutu da shortları geride bıraktı.

Yukarıda bahsedilen tüm eğilimler, Cardano yatırımcılarının toplu düşüş hissini gün ışığına çıkarıyor. Şu aşamada Cardano fiyatının düşüş ihtimali daha da ağır basıyor. Buna göre alıcıların ve long pozisyon açan yatırımcıların daha fazla dikkatli olması gerekebilir. Elbette piyasa her zaman beklentilerin olduğu yöne hareket etmeyebilir ancak %51’lik bir ihtimalden bahsediyorsak bu düşüş olabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar