X


Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB) ve AAVE Fiyat Yorumları!

Ethereum (ETH), Shiba Inu (SHIB) ve AAVE için bu seviyelerin yakından takip edilmesi gerekiyor.
22:30
1 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Piyasalar bugün BTC’nin yönünü yukarı çevirmesiyle canlanmaya başladı. Bitcoin akşam saatlerinde yeniden 59.000 dolar seviyelerini zorladı ve yazı hazırlanırken 58.500 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Kritik 60.000 dolar direncinde Bitcoin’in vereceği mücadele büyük ölçüde altcoinleri de etkileyecek.

Ethereum (ETH)

10 Kasım’dan itibaren %19’un üzerinde değer kaybeden Ethereum yükselen kanalın tabanı delip gelmişti. Sonrasında fiyat simetrik bir üçgeni kırarak kısa vadeli yükseliş göstermiş ancak yeniden düşüşüne devam etmişti. Ethereum boğalarının fiyatı yukarı taşımaya olan ilgisi kısa süreli bu atakların sıklığıyla da görülüyor. Fiyat 3.976 dolar desteğini güçlü biçimde koruyor.

Yazı hazırlandığı sırada 4.600 doların üzerinde fiyatlanan Ethereum, gün içinde aşırı alım bölgesine kadar tırmandı. Buradan gelen tepkiyle 4.778 dolardan ufak bir geri çekilme yaşandı ancak RSI halen nötr bölgenin bir miktar üzerinde bulunuyor.

Boğalar yeniden güç toplayıp 4.770 dolar direncini kalıcı olarak kırabilirse kısa vadede 5.000 dolar ATH’si gelebilir.

Shiba Inu (SHIB)

28 Ekim’de ATH’sini vurduğundan beri değerinin neredeyse yarısını kaybetti. Sürekli satıştan sonra, SHIB aylık %32,3 düşüş gördüğü için boğalar yerlerini koruyamadı. Sonuç olarak, SHIB 26 Kasım’da bir ayın en düşük seviyesine ulaştı.

Alıcılar, kritik desteği 0.000035 dolar seviyesinde sağladı. Bunun sonucunda, aşağı kanal kırılmasına yol açan bir yükseliş trendini tetiklediler. Günlük bazda %8 geri çekilen fiyat yazı hazırlandığı sırada 0,00004521 dolardan işlem görüyor. Son gündeki bu geri çekilme, bir V tepesi (yeşil) oluşturdu ve bu muhtemelen bir geri dönüşe işaret ediyor.

Geçen gün, RSI aşırı alım bölgesinden 26 puan düştü. Ayrıca, AO ve MACD azalan yükseliş gücünü yeniden teyit ediyor. Şimdi, daha fazla yükseliş için boğaların 0,000445 dolar desteğini koruması gerekiyor.

AAVE

Yazı hazırlandığı sırada AAVE 260 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor. Gün içinde 254 dolara kadar düşen fiyat öğleden sonra 268 dolara kadar yükseldi. RSI nötr bölgede bulunuyor. 9 Kasım’da oluşan yükselen kamayla fiyat istikrarlı şekilde geri çekildi. AAVE 28 Kasım’da dört ayın en düşük seviyesine ulaşmak için değerinin üçte birinden fazlasını kaybetti elbette bu durum karşısında boğalar satış baskısına karşı duramadı.

Son yükseliş düşen kanaldan çıkıldığını teyit ediyor. Eğer 272 dolar seviyesi hızla aşılmazsa yeniden düşen kanala geri dönülebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar