Reklam

Facebook Kripto Paralarla Alakalı Şartlarını Gevşetiyor!

Facebook'un Meta olarak dönüşümü meyvelerini vermeye başladı.
22:54
1 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Şirket, genişletilmiş uygunluk koşulları nedeniyle Facebook ve Instagram’da çok daha fazla kripto ve blockchain reklamına izin vereceğini açıkladı. Sosyal medya ve metaverse pazarı Meta, Facebook’ta kripto para birimi reklamları yayınlamak için uygunluk şartlarını genişleterek şirketlere dijital varlık ürünleri tekliflerini pazarlamak için daha fazla alan sağladı.

Facebook Kripto Reklamları

Meta, Çarşamba günü yaptığı açıklamada hemen geçerli olmak üzere, 27 düzenleyici lisansı tanıyacağını duyurdu. Bu, kripto para birimi reklamları yayınlamak için daha birçok başvurunun kabul edileceği anlamına gelir. Değişiklikler, Facebook’un “Kripto Para Birimi Ürünleri ve Hizmetleri” başlıklı güncellenmiş reklam politikasının 10. bölümüne de eklendi.

Güncellemeden önce, platform az sayıda düzenleyici lisans tanıdığından, yalnızca dar bir kripto şirketleri segmenti Facebook‘ta reklam verebiliyordu. Güncellenen politikaya göre, aşağıdaki kripto ürünleri ve hizmetleri artık Facebook’ta reklam yayınlamak için yazılı izin alabilir:

  • Kripto para borsaları ve ticaret platformları
  • Kripto para ödünç verme ve ödünç alma hizmetleri
  • kripto para cüzdanı
  • Kripto para madenciliği altyapısı

Bunlara ek olarak

  • Blockchain girişimleri
  • Kripto para haber kanalları
  • Kripto odaklı eğitim içerikleri

Yakın zamanda Google Adwords yine benzer bir karar alıp bazı kripto şirketlerine reklam izni vermeye başlamıştı.

Meta Kripto Dostu Mu Olacak?

Facebook’un Meta olarak dönüşüme girmesi ekosistemde büyük bir sevinçle karşılanmıştı. Son yapılan güncelleme de Meta olarak Facebook’un daha kripto dostu adımlar atabileceğini gösteriyor.

Meta, güncellenen politikanın kripto endüstrisinin olgunlaşmasını ve artan düzenlemesini yansıttığını açıkladı:

“Yıllar boyunca kripto para ortamı olgunlaştı ve istikrar kazandı ve hükümet düzenlemelerinde bir artış yaşadı, bu da sektör için daha net sorumluluklar ve beklentiler belirlemeye yardımcı oldu. İlerleyen süreçte, uygunluğu doğrulamak için çeşitli sinyalleri kullanmaktan vazgeçip bunun yerine bu 27 lisanstan birini talep edeceğiz”.

Facebook, geleneksel sosyal medyanın ötesinde büyüyen hedeflerini yansıtmak için Ekim ayında Meta olarak yeniden markalaştı. Şirket, dijital sosyal medyayı fiziksel dünyayla birleştiren bir “metaverse” inşa etmek istiyor.

Facebook başlangıçta, “aldatıcı tanıtım uygulamaları” olarak adlandırılan endişeler nedeniyle Ocak 2018’de kripto para birimini ve ICO reklamlarını yasaklamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar