Toronto Merkezli Sağlık Şirketi, Shiba Inu’yu Bilançosuna Ekledi! Ödemelerde Shiba Inu’yu Kabul Edecek

Toronto merkezli bir sağlık şirketi bilançosuna Shiba Inu'yu ekledi. Şirket Shiba Inu'yu ödemelerde kabul edecek.
11:00
2 Aralık 2021
Toronto Merkezli Sağlık Şirketi, Shiba Inu'yu Bilançosuna Ekledi! Ödemelerde Shiba Inu'yu Kabul Edecek
Okuma Süresi: 2 Dakika

Popüler şaka para birimi Shiba Inu (SHIBA), günümüzde pek çok şirket tarafından ödeme yöntemi olarak kabul ediyor. Buna ek olarak Shiba Inu kabul eden şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor. Bugün bu şirketlere bir yenisi daha eklendi. İşte detaylar…

Shiba Inu Artık Sağlık Sektöründe

Kanadalı bir çevrimiçi sağlık şirketi olan Ask The Doctor, Twitter hesabında yayınlanan bir duyuruya göre bilançosuna 1,5 milyon dolar değerinde Shiba Inu eklediğini duyurdu.

Tıbbi bilgi web sitesi de önümüzdeki üç gün içinde sağlık ortaklarıyla birlikte şaka (meme) kripto para birimini kabul etmeye başlayacak. Şirket hali hazırda müşterilerin ABD ve Kanada’daki belirli hizmetler için en büyük şaka para birimi olan Dogecoin ile ödeme yapmasına izin veriyor.

Toronto merkezli şirket 2010 yılında kuruldu ve müşterilerinin metin mesajları veya video akışı yoluyla tıp uzmanlarıyla bağlantı kurmasını sağlıyor. Ayrıca şirketin kurucu ortakları arasında eski NBA oyuncusu Israel Idonije ve eski NBA yıldızı Dikembe Mutombo yer alıyor.

Bitcoin’i Kabul Eden İlk Sağlık Şirketi

Özellikle şirketin geçmişine baktığımızda 2016 yılında Ask The Doctor, Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başladı ve dünya çapında kriptoyu benimseyen ilk sağlık şirketi oldu.

Ask The Doctor şirketinin popüler şaka para birimini ödeme yöntemlerine eklemesinin ana nedeni, hassas tıbbi verileri paylaşan müşterilere daha fazla gizlilik sunmaktı.

Shiba Inu Son Durum

Popüler şaka para birimi Shiba Inu, geçtiğimiz Salı günü San Francisco merkezli kripto para borsası Kraken’de işlem görmeye başladı. Shiba Inu’nun Kraken’de listeleneceği haberinin ardından SHIB fiyatında büyük bir artış yaşandı ve fiyat %30 değer kazandı.

Ancak Shiba Inu fiyatı geçtiğimiz günlerde yeni bir düzeltme yaptı ve fiyat 0.000054 dolar seviyelerinden 0.000041 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Popüler şaka para birimi içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %6.49 düşüş yaşadı ve şu anda 0.0000429 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar