X


Cardano (ADA) ERC-20 İçin Dönüştürücü Test Ağını Tanıttı!

Cardano ekosisteminde bir ilk gerçekleşiyor ancak son olmayacak!
22:17
8 Aralık 2021

Piyasa değerine göre altıncı en büyük blockchain olan Cardano (ADA) bir süredir üzerinde çalışıyordu ve müjdeli haberi verdi. Hoskinson bugün ERC-20 dönüştürücü test ağının artık hazır olduğunu ve topluluğun denemesine sunulacağını duyurdu.

Cardano (ADA) Son Gelişmeler

Charles Hoskinson, ERC-20 dönüştürücü test ağının artık topluluğun denemesi için hazır olduğunu açıkladı. Testnet kullanıcıları, yapay zeka hizmet sağlayıcısı SingularityNET ve AGIX tokenlerini kullanarak Ethereum ve Cardano arasında aktarım yapabilecek. Bu köprü Cardano için önemli bir seviyeyi temsil ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

IOHK‘dan yapılan açıklamada, blockchain birlikte çalışabilirliğine duyulan ihtiyaç vurgulandı.

“Şu anda Cardano’yu diğer blockchain’lere bağlamak için birden fazla köprü kuruyoruz. Bu şimdilik ilk dönüştürücü fakat hayati arterdir. Bu bağlantılar ne kadar büyürse, Cardano ekosistemindeki likidite akışını artırmak için ağ etkisi o kadar yüksek olur”.

IOHK’nın açıklamasına göre, bir kullanıcı dönüştürülen tokenlerini Daedalus veya Yoroi cüzdanlarına taşıyabilir. Ayrıca, ERC-20 standardına yeniden dönüşüm mümkündür. Bu süreç kulağa teknik gelebilir ancak kullanıcıların endişelenmemesi gerekiyor.

Cardano Ağının İlk Dönüştürücüsü

Teknik ve karmaşık gelse de Cardano (ADA) için önemli bir adım atıldı. Kullanıcılar hiçbir teknik bilgiye sahip olmadan kolayca ağlar arası işlem yapabilecek.

IOHK şunları söyledi:

“Kullanıcıların dönüştürücüyü kullanmak için teknik uzmanlığa veya kodlama deneyimine ihtiyacı yok. Araca bir URL üzerinden erişirler ve ardından yeni bir hesap oluşturarak veya mevcut bir Metamask hesabını yapılandırarak işlemlerini gerçekleştirebilirler”.

Bununla birlikte geliştirici, test ağının sorunlar için hala izlenmekte olduğu ve performans optimizasyonunun henüz tamamlanmadığını bilmemiz gerekiyor.

Peki, SingularityNET nedir? Şirket kendisini Kendisini “AI’ların iş birliği yapmasına ve ölçekte koordine etmesine izin veren merkezi olmayan bir platform” olarak tanımlıyor. Robot Sophia’ya daha aşina olabilirsiniz. AI robotunun yaratıcısı, aynı zamanda SingularityNET’in kurucu ortağı olan David Hanson’dır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar