f Cardano (ADA) Coin Yatırımcıları Endişelenmeli Mi? ADA Coin Grafik Yorum! › COINTURK

Cardano (ADA) Coin Yatırımcıları Endişelenmeli Mi? ADA Coin Grafik Yorum!

Özet

  • ADA Coin fiyatı 10 Haziran tarihinden bu yana ilk kez 0,24 doların altına indi.

  • Fiyat 0,24 dolar desteğinden tepki alsa da 0,2748 dolar üstü kapanışlara ihtiyacı var.

  • On-chain okumaları kesin bir düşüş beklentisine işaret etmese de BTC etrafındaki olumsuzluk önümüzdeki günlerde daha büyük düşüşlere neden olabilir.

  • Piyasaya etkisi: Negatif
14:30
20 Ağustos 2023

En büyük PoS ağlarından Cardano bu yıl sıralamada sürekli düşüşler görüyor. Peki güncel durum neye işaret ediyor? Bitcoin fiyatındaki dalgalanma ADA Coin için yeni bir dibe yol açar mı? On-chain ve teknik göstergelere göre güncel ADA Coin fiyat tahminlerini ele alıyoruz. İşte detaylar.

Cardano (ADA) Grafik Yorum

Popüler altcoin 0,3 dolar altı kapanışlar yaptığı için BTC düşüşünden evvel de satıcıların kontrolündeydi. 17 Ağustos tarihinde yaşanan düşüşte fiyat 0,24 dolar desteğinden sekti. Benzer destek testini 10 Haziran’daki SEC darbesinde de yapmıştı. Ancak fiyat 0,35 doları aşamadığı ve genel piyasa hissiyatı yeniden negatife döndüğü için bugün de tabana yakın bir noktadan alıcı buluyor.

Yeniden toparlanabilmesi için 0,2748 dolar üzerinde kapanışlara ihtiyaç var. Eğer bunu başarabilirse fiyat 0,3 dolarlık desteği geri alabilir. Ancak olumsuz senaryoda 2021 başındaki fiyatı olan 0,2 dolar ve altına inebilir.

ADA Coin Yorumları

Cardano fiyatı çift haneli rakamlara düştüğü için zor bir hafta geçirdi. Bu fiyat düşüşü öncelikle piyasadaki düşüş eğilimine bağlanabilirken, birkaç başka faktör de rol oynamış olabilir. Bu faktörlerden biri ağ faaliyetlerinde yaşanan erimedir. Santiment’in grafiği geliştirme faaliyetinin geçen hafta boyunca düştüğünü ortaya koydu. Bunun arkasındaki neden ADA’nın haftalık geliştirme raporuyla ortaya çıktı.

İlginç bir şekilde, ADA’nın geliştirme faaliyeti düşmesine rağmen, ağ faaliyeti yüksek kalmıştır. Bu durum günlük aktif adres sayısının sabit kalmasından anlaşılmaktadır. Fiyat düşüşü, piyasada token etrafındaki olumsuz duyarlılığın artmasına neden oldu. Cardano’nun popülaritesi de sosyal hacmi düştükçe azaldı. Ancak ADA Coin’in Açık Faizi son birkaç gün içinde düştüğü için düşüş eğilimi yakında sona erebilir.

Ayrıca Binance fonlama oranının da kırmızı olması süregelen fiyat trendinin değişebileceğini gösteriyor. ADA’nın MACD’si piyasada aşağı yönlü bir üstünlük sergiledi. Ayrıca CMF negatif. Yatırımcıların önümüzdeki hafta devam etmesi beklenen BTC volatilitesiyle daha büyük kayıplar yaşaması ihtimal dahilinde.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI