X


Cardano (ADA) CEO’sundan Yeni Açıklama: “Harika Şeyler Geliyor!”

CEO Hoskinson, ADA için umutları artırdı.
10:31
31 Mayıs 2021

Ethereum (ETH) kurucu ortağı olan ve daha sonra Cardano’yu (ADA) hayata geçiren Charles Hoskinson, yatırımcılara yönelik yaptığı açıklamalarına bir yenisini ekledi.

Cardano ve Ethereum Rekabeti Sürüyor

ADA, son dönemde ciddi bir yükseliş elde etti ve 2,45 dolar seviyesine kadar ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Kripto para piyasasının yaşadığı genel düşüş esnasında 1 dolar bandına kadar gerileyen ADA, Hoskinson’ın açıklamalarına göre ise yakında eski performansına geri ulaşabilir.

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1,55 dolar seviyesinden işlem gören ADA, 49 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Bunun aksine Cardano‘nun en büyük rakibi olan Ethereum ise yazının kaleme alındığı an itibarıyla 2.305 dolar seviyesinden işlem görüyor ve 266 milyar dolarlık piyasa değerine sahip. Bu da ADA ve ETH arasında 5 kattan fazla bir fark olduğunu gösteriyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Charles Hoskinson’dan Yeni ADA Açıklaması

Cardano’nun arkasındaki isim Charles Hoskinson ise konu hakkında yaptığı açıklamada aslında 5 kat farkı kapatabilecek müjdeler verdi. Hoskinson, yakın zamanda yayınladığı YouTube videosunda, Cardano ekosistemini bekleyen gelişmeleri açıkladı. Hoskinson özellikle Ethereum’dan “daha iyi bir model” ile isim yapacakları vurgusunda bulundu.

Ethereum kurucu ortağı Hoskinson, her yıl milyarlarca işleme ev sahipliği yapma kapasitesine sahip olacak mükemmel motorlar kuracaklarını belirterek, Ethereum Virtual Machine’e meydan okudu. Söz konusu ağın “trilyonlarca dolarlık değere” sahip olacağını belirten Hoskinson, bu açıklaması ile bile aslında yükseliş sinyali vermiş oldu. Cardano’nun Fortune 500 içerisinde yer alacağını da belirten Hoskinson, bunun ilerleyen yıllarda direkt olarak ülkeler ve eyaletler tarafından bile kullanılabilecek teknoloji olabileceğini ifade etti.

ADA, Yükselmeye Devam Ediyor

Cardano’nun gelişimini “kaçınılmaz” olarak ifade eden Hoskinson, özellikle Alonzo hard forku sayesinde ilgi çekmeyi başarıyor. Alonzo hard forku ile ağın tarihte ilk defa akıllı kontrat fonksiyonuna sahip olacağı biliniyor. Alonzo için yaz dönemine işaret edilse de fiyat yükselişi şimdiden kendini göstermeye başladı.

ADA son 24 saat içerisinde %4 yükseliş elde ederek düşüş yaşayan piyasaya karşı harekete geçebileceğini gösterdi. ADA’nın 7 gün içerisinde de %16 yükseliş elde ettiği ve bu durumu ile Ethereum’un yükselişini bile geride bıraktığı görülebilmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar