X


Cardano (ADA) Atağa Geçti! Beklenen Ralli Başlıyor Mu?

Cardano ağının en büyük eksiğini biliyor musunuz? Hoskinson bile bunu kabul ediyor!
23:27
2 Aralık 2021

Fiyat kritik destekten %10 yukarı çıktı, iki aydan uzun süredir düşüş eğiliminde olan fiyat beklenen ralliye mi başladı? Cardano düşüşte fiyat değerinin yarısını kaybetti ve 0.786 FIB seviyesine kadar çekildi. Ancak bugün son altı gündür mücadele edilen bölgeden %10 yukarı zıpladı.

Cardano (ADA)

ADA için kısa vadeli düşüş trendi 0.786 Fibonacci düzeltme seviyesine düştü. Neredeyse bir haftadır, fiyat bu seviyenin üzerinde kalmaya çalışıyordu ve bugün %10 civarında bir mum oluştu. Bu mum dönüş sinyali olabilir ancak tek başına yeterli değil.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Önemli EMA seviyeleri (20, 50, 100 ve 200), Cardano’nun düşüş eğilimini gösteriyor. Ayrıca fiyat, 20 EMA hattından dinamik direnç de alıyor. Göreceli Güç Endeksi (44) aşırı satım bölgesinden iyi bir toparlanma gösterdi. Fiyatın 1,5 dolarlık kritik destekten geri dönmesiyle EMA-50 tekrar kazanıldı. En yakın yatay direnç olan 1,7 dolar üzerine oturan fiyat yazı hazırlandığı sırada 1,73 dolarda bulunuyor. MACD henüz nötr ancak her an tersine dönebilir, yatırımcılar 1.7 direncini izleyerek kısa vadeli fırsatları kovalayabilir. Özellikle 1,7 ve 1,5 dolar bölgeleri son derece kritik teyit edilmemiş yükseliş eğilimi var ve risk almak istemeyenler 1,7 bölgesinde stop belirleyebilir.

Elbette risk analizinizi yapmanız ve giriş/çıkış, stop noktalarınızı kendi değerlendirmeniz sonucu belirlemeniz önemlidir.

Cardano ve Büyük Eksikliği

PoS algoritması ile hizmet veren akıllı sözleşme platformu Alonzo güncellemesiyle büyük bir dönüşümü başlattı. Ekosistemini akıllı sözleşmelere açtı ancak daha fazlasını yapması gerekiyor. Ethereum’a göre enerji tüketimi az ve daha hızlı ancak bunlar maalesef yeterli olmuyor. Bir akıllı sözleşme ağının ihtiyacı olan en önemli şey geniş bir “geliştirici” topluluğudur.

Sadece Haskell diline hapsedilen Cardano sözleşmelerinin oldukça karmaşık ve zorlu olduğu kurucusu tarafından bile kabul ediliyor. Hoskinson yakın zamanda yaptığı yeni bir açıklamada, derleyici konusunun kendileri için kritik olduğunu kabul etti. Birçok akıllı sözleşme platformu 3’ün üzerinde popüler yazılım dilini destekliyor. Akıllı sözleşme geliştiriciler sıfırdan Haskell dilini öğrenerek Cardano ağında uygulama geliştirmek yerine onlarca daha cazip alternatife sahip. Temel kısımda haber takibi yapan yatırımcıların özellikle geliştiricileri ilgilendiren bu detayı izlemesi fiyat hareketlerini yakalama noktasında onlara büyük faydalar sağlayabilir.

Fonksiyonel ve gelişmiş akıllı sözleşmeler için Cardano (ADA) eskimiş Haskell diktasından kurtulmalı ve hızla alternatif dil desteklerini ağa getirmelidir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar