Solana (SOL), Chainlink (LINK) ve Enjin Coin (ENJ) Fiyat Analizi!

Altcoin yatırımcılarının yoğun ilgi gösterdiği Solana (SOL), Chainlink (LINK) ve Enjin Coin (ENJ) için kısa vadeli tahminler!
22:30
2 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin yeniden 57.000 doların altında ve listenin ilk 10’u Cardano ve SOL hariç kırmızı kalmaya devam ediyor. Kasım ayının beklentilerin altında kapanması ve 13 gün sonra yapılacak olan FED toplantısı piyasadaki baskıyı artıyor. Risk piyasaları tapering haberlerine odaklanmışken Solana ve Chainlink son dört günde çift haneli kazançlar kaydetti.

Solana (SOL)

SOL, Ekim ortasından Kasım başına kadar yükselen bir yörüngede kaldı. Fiyatın 20 dolar bölgesinden 250 dolara devam eden yolculuğu ciddi engellerle karşılaşmadı. Yatırımcılar haftalar içinde neredeyse %1300 kazanç elde etti. Kasım 6’da gelen ATH şimdilik yıkılamadı.

Geçtiğimiz ay sonunda 1 ayın en düşük seviyesine düşen Solana (SOL) %25’e yakın kayıp yaşamıştı. Yazı hazırlandığı sırada 232 dolardan alıcı bulan Solana haftalık bazda %10’un üzerinde artış gösterdi. Boğaların 215 dolar seviyesini aşması ve bu bölgede tutunması kısa vadede oluşan düşen trendi tersine çevirdi. RSI, neredeyse bir ay sonra 62 işaretine yaklaştıktan sonra boğalar kontrolü yeniden ele geçirdi. Ayrıca, DMI bir yükseliş eğilimi gösterdi. Bununla birlikte MACD, yakın vadede hafif azalan güçlerine işaret ediyor.

Ciddi bir olumsuzluk yaşanmadığı sürede Solana (SOL) 250 dolarlık hedefine devam edebilir.

Chainlink (LINK)

Boğalar 10 Kasım’da altı ayın en yüksek seviyesini 38,31 dolarda buldu. O zamandan beri, fiyat azalan kanal (sarı) arasında hareket ederken ayılar bir düşüşü tetikledi. Bugün ise LINK 21’inci sırada yer alıyor.

Bu satış aşamasında, LINK değerinin %40’ından fazlasını kaybetti. Sonuç olarak, 28 Kasım’da sekiz haftanın en düşük seviyesine ulaştı. Bundan sonra, boğalar 28 Kasım’dan 1 Aralık’a kadar %18’lik bir ralliyi işaretleyerek canlanma girişiminde bulundular. Ancak fiyat hareketi, yükselen kanalın üst çizgisinden geri döndüğü için trendi zorunlu kıldı.

LINK yazı hazırlandığı sırada %5’i aşan zararla 24,7 dolardan alıcı buluyor. RSI, keskin bir düşüşün ardından düşüş avantajı gösterdi. Ayrıca, DMI üzerindeki aşağı yönlü okumalar geri çekilmeyi teyit etti. Boğalar alt kanal bölgesinde daha fazla destek sağlamazsa düşüş devam edebilir.

Enjin Coin (ENJ)

Çoğu kriptodan farklı olarak ENJ, Eylül ayının sonundan bu yana artan bir kanalda istikrarlı bir şekilde yükseldi. ENJ, 30 Eylül’den 25 Kasım’a kadar %250’nin üzerinde olağanüstü bir kazanç kaydetti. Sonuç olarak  ENJ, sürekli bir boğa rallisinin ardından ATH’sini 25 Kasım’da elde etti.

Ayılar misilleme yaparak fiyatı kanal içine çekti sonuç olarak geçen hafta yaklaşık %24,6 düşüş kaydetti ve yazının yazıldığı sırada 3,39 dolardan işlem görüyor.

RSI son bir haftadır nötr bölgenin altında, DMI ve AO, satış gücünü teyit ediyor. Fiyat bu bölgeden bir miktar daha aşağıya sarkabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar