f Büyük Taşlar Yerinden Oynuyor: En Büyük Altcoinler Arasında Koltuk Savaşı! › COINTURK

Büyük Taşlar Yerinden Oynuyor: En Büyük Altcoinler Arasında Koltuk Savaşı!

Özet

  • Shiba Coin piyasa değeri Litecoin'i geçti.

  • Kripto para piyasalarındaki dalgalanma altcoinlerin çift haneli kayıplar yaşamasına neden oldu.

  • Shiba yatırımcıları 0,000008 dolar desteğini korumak için mücadele ediyor.

  • Piyasaya etkisi: Nötr
17:20
18 Ağustos 2023

Bitcoin fiyatı bugün erken saatlerde hızlı bir kayıp yaşadı ve bu fiyat dalgalanmasını son dakika gelişmelerle duyurduk. BTC fiyatındaki çift haneye yakın kayıplar altcoinlerde de dengelerin bozulması neden oldu. En büyük altcoinlerin yaşadığı daha büyük satışlar piyasa değeri sıralamasını da etkiledi.

Shiba Coin ve Litecoin

Shiba Inu (SHIB), Perşembe günkü piyasa sarsıntısının ardından kripto para sıralamasında Litecoin’i (LTC) geride bıraktı. En büyük ikinci meme coin 0,000008 dolar desteğinde mücadele ederken Litecoin (LTC) 56 ile yılın en düşük seviyesini gördü ve bu süreçte piyasa değerini 5 milyar doların altına itti. Günler önce tarihsel verilerin LTC için 50 dolar seviyelerine hatta 40 dolara kadar yeni bir dibe işaret ettiğinden bahsetmiştik. BTC düşüşü bu süreci epey hızlandırmış oldu.

Shibarium mainnet lansmanını çevreleyen ilk sorunlara rağmen, SHIB boğaları Perşembe günkü kripto piyasası gerilemesinin ortasında iyimser bir duruş sergiledi. Shiba Inu şimdi Litecoin’i kripto piyasası kapitalizasyon sıralamasında gerisinde bıraktı.

Shiba Coin Yorum

Halihazırda boğalar 1,5 trilyon SHIB satın almak için aktif emir vermiş durumda. Bu rakam satışa satışa sunulan 1,2 trilyon SHIB tokeninden oldukça yüksek. Borsa On-Chain Piyasa Derinliği grafiği, tanınmış borsalarda verilen aktif emirlerin gerçek zamanlı fiyat dağılımını göstermektedir. Piyasadaki gerilemeye rağmen, borsalardaki SHIB piyasa talebi hala arzı 300 milyar token’ın üzerinde aşmaktadır.

Yükselişteki Shiba Inu yatırımcılarının gösterdiği bu direnç Shiba Coin fiyatının 0,000008 dolar bölgesine tutunabileceğini söylüyor. Fakat BTC fiyatındaki sarsıntı devam ederse Shiba Coin boğalarının 0,000007 dolardaki destek duvarını güçlendirmesi gerekecek. Genel piyasa hissiyatının etkilediği panik satışları Shiba Coin alıcılarının cesaretini aniden kırabilir.

Bitcoin fiyatı yazı hazırlandığı sırada 26.500 dolar desteğinin altında bulunuyor ve 25.500 dolar desteği son testin ardından sağlam kalmaya devam ediyor. İlerleyen saatlerde Grayscale ETF başvurusuyla alakalı daha fazla gelişme görebiliriz. Bu da fiyattaki dalgalanmaya artı veya eksi yönde katkı sunabilir.

Sığ volatilite dönemlerinin yakından sona ereceğinden bahsediyorduk kripto beklendiği gibi aşırı volatilite dönemine geri döndü. Üstelik kırılmanın aşağı yönde olması da uzun süredir COINTURK’ü takip edenler için sürpriz olmadı.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI