Büyük İşbirliği: ConsenSys, Levi’s ve Harvard

Özet

  • Üç şirket Ethereum Blockchain’ini iş dünyasına taşımak için bir araya geldi…
13:00
25 Ocak 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

New York merkezli Blockchain yazılım şirketi olan ConsenSys, Ethereum tabanlı teknolojiyi iş dünyasına getirmek için Harvard Üniversitesi ve dünyanın en büyük giyim markalarından Levi Strauss & Co. ile ortalık kurdu.

Ortaklığın amacı

Ünlü Blockchain yazılım şirketi bu bilgiyi dün resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı bir açıklamayla paylaştı. Firmanın açıklamasına göre, bu ortaklık ile işyerlerinde sağlık ve güvenliğin genişletilmesi için Blockchain tabanlı çözümler kullanılması amaçlanıyor. ConsenSys bu durumu şöyle açıklıyor:

Bu Blockchain sistemi, fabrika koşullarına ve bireysel sağlığa ilişkin işgücü genelinde bir görüş sunmaya yardımcı olacak. Ayrıca bu sistem çalışma koşullarının ve verimliliğe katkıda bulunan faktörlerin şeffaf bir şekilde değerlendirilmesinde önemli bir adım olacaktır.

Amerika Dışişleri Bakanlığı tarafından sağlanan bir hibe ile finanse edilen projede, Levi’s tarafından işletilen fabrikalarda yöneticilerin çalışma ortamını değerlendirmelerine yardımcı olacak ve Ethereum Blockchain’inde yapılacak bir anket de yer alacak. Anket çalışanlarla beraber yıllık olarak yapılacak. Reuters’a göre anket öncelikle Meksika’daki üç fabrikada ve 5000 çalışan üzerinde uygulanacak.

Ethereum platformunun benimsenmesi

Bu ortaklık haberi tüm piyasanın yaşadığı ama Ethereum gibi büyük kripto paraların daha çok etkilendiği ayı sezonun üzerine geldi. ConsenSys, Levi’s ve Harvard ortaklığının merkezinde yer alan Ethereum’un fiyatı geçen yılın aralık ayında 100 doların altına kadar düşmüştü.

Ancak yaşanan ayı piyasasına rağmen akıllı sözleşmeler için tasarlanan Ethereum Blockchain’inin benimsenme oranı sürekli artıyor. Bununla beraber bu sistemi destekleyen temellerde günden güne güçleniyor. Dolayısıyla Ethereum Blockchain’inin bir hayal ürünü olmadığı tam tersi bir durum yaşadığı rahatlıkla görülüyor.

Öte yandan Ethereum, sürekli çeşitli sebeplerle ertelenen hard fork dolayısıyla zor günler geçiriyor. Ama Harvard Üniversitesi gibi geleneksel bir eğitim kurumu ve dünyanın en büyük giyim markalarından Levi Strauss & Co. gibi bir firma tarafından kabul görmüş olmak en büyük ikinci kripto paraya iyi gelebilir.

Kaynak: Coindoo

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI