f Büyük Çöküş! Bitcoin (BTC) ve Litecoin'i (LTC) Yorumlayan Uzman Türklerin Favori Altcoin'i İçin Uyardı! › COINTURK

Büyük Çöküş! Bitcoin (BTC) ve Litecoin’i (LTC) Yorumlayan Uzman Türklerin Favori Altcoin’i İçin Uyardı!

Özet

  • Kripto analisti Benjamin Cowen, popüler altcoin Solana'nın (SOL) kilit destek seviyelerini kaybetme riski altında olduğunu büyük bir düşüş bekliyor.

  • Bitcoin (BTC) için potansiyel ikili dip beklediğini açıklayan Cowen, bu durumun 13-14 bin dolar seviyelerine düşüşle sonuçlanabileceğini düşünüyor.

  • Analist ayrıca Litecoin'in (LTC) Bitcoin'in 2024'te planlanan blok ödülü yarılanmasından önce yükselmeyeceği konusunda uyardı.
14:35
24 Ağustos 2023

Tecrübeli kripto para analisti ve stratejisti Benjamin Cowen, en büyük akıllı sözleşme platformu Ethereum’un (ETH) rakibi olarak gösterilen ve Türk kripto para yatırımcılarının favori altcoin’i olan Solana‘nın (SOL) tıpkı Cardano’nun (ADA) geçen döngüde yaptığı gibi düşebileceği konusunda uyarıda bulundu. Analist ayrıca Bitcoin (BTC) ve Litecoin (LTC) ile ilgili son görünümüde değerlendirdi.

Analiste Göre Solana, Cardano’nun İzinden Giderek Çakılacak

Cowen, sosyal medya platformu X’teki kişisel hesabından Solana‘nın mevcut fiyatlardan yüzde 50’den fazla bir düşüşle 10 dolara kadar düşmesine neden olabilecek kilit destek seviyelerini kaybetme riski altında olduğuna dikkat çekerek “SOL’un tıpkı ADA’nın geçen döngüde yaptığı gibi dipleri süpürme ihtimali yüksek.” dedi.

Analistin paylaştığı fiyat grafiğine göre Cardano, yaklaşık Mayıs 2019’dan Mayıs 2020’ye kadar yaklaşık 0,10 dolardan 0,028 dolara düşerek sert şekilde geri çekilmişti. Cowen benzer bir değer kaybının SOL’da da olmasını bekliyor.

Bitcoin İçin Korkutan Senaryo

Cowen, en büyük kripto para Bitcoin‘in bir ikili dip formasyonu oluşturabileceğini ve Fed’in 2024’ün başlarında faiz artırma döngüsünü sonlandırmasından önce başlayacak yukarı yönlü bir hareketten önce 13 bin dolar ile 14 bin dolar aralığına dönebileceğine inanıyor. Analist beklentisini “Bence bu Bitcoin’de dikkate alınması gereken bir senaryo. Bu potansiyel senaryo daha düşük bir dip oluşumuna işaret ediyor. Elbette ikili dip (2015) ya da daha yükselen dip (2018-2020) için de bir senaryo olabilir ancak ben en azından 2019’un en yüksek seviyesinin (13 bin dolar ile 14 bin dolar) görüleceğine inanıyorum.” sözleriyle açıkladı.

Bir başka ihtimalin de BTC‘nin yılın başında yukarı yönlü bir hareketten önce 16 bin dolar ile 17 bin dolar aralığına düşmesi ve Nisan ayına doğru 24 bin dolara ulaşması olduğunu belirterek şunları söyledi:

İkili dip bazılarını ürkütmüş gibi görünüyor. […] İnsanların çeşitli sonuçlara hazırlıklı olması gerektiğini düşünüyorum, bu yüzden ilk grafiği paylaştım. Sizi temin ederim ki gerçek yol hakkında hiçbir fikrim yok.

Solana ve Bitcoin için uyaran Cowen, geçmiş fiyat hareketlerine dayanarak eşten eşe ödeme ağı Litecoin‘in en büyük kripto para Bitcoin’in Nisan 2024’te planlanan blok ödülü yarılanmasından sonrasına kadar yükselmesini beklemiyor. Ayrıca Litecoin’in yukarı yönlü bir hamle yaptığında bile Bitcoin’den daha düşük performans göstereceğinden hareketle “Unutmayın, LTC kendi blok ödülü yarılanmasından önce zirveye çıkar, blok ödülü yarılanması sırasında satılır ve BTC’nin blok ödülü yarılanmasından birkaç ay sonrasına kadar güçsüz kalır. O zaman bile BTC’den daha düşük performans gösterecektir.” dedi.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI