reklamı kapat

Bu Token’lara Dikkat, Ethereum’un (ETH) Artışını Takip Ediyorlar!

Bu token’lar Ethereum’un artışı ile birlikte yükselişe geçti.
10:07
10 Ekim 2020

Grafiklere bakıldığında kripto para piyasasında bir satın alma dalgası yaşandığını görüyoruz. Bu durum piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin olan Ethereum’da (ETH) da hissediliyor. ETH son 24 saat içinde %7,50’nin üzerinde değer kazandı ve fiyatını önemli bir seviye olan 370 doların üzerine taşımayı başardı.

Bunun yanı sıra teşvik paketi haberleri ile dolar değerinde gözle görülür bir geri çekilme yaşanması hem Bitcoin’i hem altcoin’leri pozitif etkiledi. Özellikle 2020’nin en popülerleri olan DeFi coin’leri güzel performanslar sergiledi ve çoğu %5 ile %20 arasında artış sergilemiş oldu.

ETH, DeFi’yi de Yükseltiyor

Ethereum’un Cuma günü başlattığı artış ivmesi DeFi token’larının da yükseliş ivmesi kazanmasını sağladı. CoinGecko’dan elde edilen verilere göre DeFi token’ları tokenları son 24 saatte %5 ile %20 arasında değer kazandı. Band Protocol (BAND), Nexus Mutual (NXM), ve Yearn.finance (YFI) artış performansı sergileyen DeFi token’ları arasında yer alıyor.

Örneğin; Yearn.finance, projenin kurucusu Andre Cronje’nin hala proje üzerinde çalıştığını onaylamasıyla son 24 saat içinde %10’un üzerinde kazanç elde etti. Ayrıca Band Protocol de %15 gibi büyük bir artış sergileyen kriptolara arasında yer alıyor.

Artış Devam Edecek Mi?

Analistler Bitcoin’in artış eğilimi devam etse bile özellikle küçük hacme sahip altcoin’lerin bu artışa hızlı bir şekilde ayak uyduramayabileceğini düşünüyor. Ancak son grafiklere bakıldığında özellikle DeFi token’larının Ethereum’un da etkisiyle artışa geçtiğini görüyoruz.

Dolayısıyla Bitcoin’in artışının devamlılığı muhtemelen genellikle olduğu gibi ETH’u ve ETH’daki artış da DeFi token’larını etkilemeye devam edebilir.

Eğer bu şekilde kripto para birimlerinin birbirini etkilediğini göz önünde bulundurursak öncelikle Bitcoin’in artışının devam etmesinin gerektiği ifade edilebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.