X


Bu Teknik Modele Göre Cardano (ADA) Parabolik Bir Fiyat Hareketine Hazır!

ADA, konsolidasyon döneminin sonuna yaklaşırken parabolik bir fiyat hareketi ihtimalleri artıyor.
22:15
23 Temmuz 2021

En popüler kripto para birimlerinden biri olan Cardano (ADA), sessizliğini korurken yukarı yönlü bir kırılmaya hazırlanıyor olabilir. ADA, konsolidasyon döneminin sonuna yaklaşırken parabolik bir fiyat hareketi ihtimalleri artıyor.

İşte O Teknik Model ve Veriler

Cardano (ADA), yüksek volatiliteye hazırlanıyor. Birçok uzmana göre altcoin’ler, patlamaya hazır bir bomba gibi sırasını bekliyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen The B Word konferansı ile kripto para piyasası durgunluğunu üzerinden attı. Cardano için devam eden konsolidasyon aşamasında her iki yönde de %59’luk bir kırılmaya yol açabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Cardano teknik modelinde azalan bir üçgen oluşumu görülüyor. Bu teknik model, ADA’nın mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.47 dolara ulaşmasının ardından gelişti. Bu bağlamda geri çekilme hareketini sonlandırmaya yaklaşan Cardano’nun, yukarı yönlü fiyat hareketini onaylamak adına 1.30 dolarlık direnci kırması gerekiyor.

Bu teknik modelin ve direnç noktasının önemi, yatırımcıların herhangi bir potansiyel riskten kaçınmaları için önemlidir. ADA’nın 1.30 doları aşması, 2 dolara varan ralliyi tetikleyebilir. Öte yandan satış baskısı piyasaya hakim olur ve ayılar sahneye çıkarsa fiyat 1 dolara kadar gerileyebilir. Daha kötü bir senaryoda 0.40 dolarlık bir yolculuk görülebilir.

IOMAP modeline göre Cardano adına kritik direnç noktası 1.33 dolar olarak kaydedildi. Bu noktada daha önce 275.000 adres 4.5 milyondan fazla ADA satın aldı.

Cardano Grafikleri

Cardano, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.15 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. Günlük grafik verilerine göre RSI 40 seviyesindeyken MACD olası bir rallinin öncesinde aşağı yönlü seyrediyor. Bollinger Bantları düşüş yönünde seyrini sürdürürken potansiyel bir parabolik fiyat hareketi öncesi sabit hareket ediyor.

Lider kripto para Bitcoin’in 32.000 dolarlık fiyat bandına yükselmesi, altcoin’leri hareketlendirmiş ve piyasaya can suyu vermişti. Bununla birlikte kripto para piyasasının en popüler analistlerinden Michael Van de Poppe, Bitcoin’in 40.000 dolara ulaşması durumunda altcoin’lerin %80 ila %150 arasında yükseleceğini iddia etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar