Bu Olursa DOGE Yükselir! Dogecoin 2023 Yorumları!

DOGE fiyatının yönünü bu gelişme belirleyecek. Yatırımcıların kritik bölgeyi izlemesi faydalı olabilir.
21:50
2 Ocak 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Piyasa değerine göre en büyük meme coin olan DOGE yeni yılda beklenen hareketi başlatacak mı? Bitcoin fiyatı geçmişte aylara nispeten düşük volatilite gösterdiği için altcoinler yatay seyrine devam ediyor. Fakat bugün gelen Gemini mektubunun piyasada sert satışları (şimdilik) başlatmaması kısa vadeli iyimser beklentileri destekliyor. DOGE özelinde görünüm nasıl?

Dogecoin (DOGE)

Yazı hazırlandığı sırada Bitcoin fiyatı dar bir aralıkta işlem görüyor. ABD piyasalarının yeni yıl tatili nedeniyle kapalı olması yatay hareketi destekledi. Tesla CEO’su Elon Musk’ın favori altcoini DOGE ise ısa vadeli bir yükseliş formasyonundan çıktı. Şu anda 0,074 dolarlık direnç bölgesini geri kazanmak için mücadele ediyor. Yukarı yönlü hareketin öncesinde olumlu Dogecoin haberleri geldi. Bunlardan ilkini cumartesi günü son dakika olarak duyurmuştu. Dogecoin artık çekirdek geliştiricilerini harekete geçiriyor ve ekibini büyütüyor. 31 Aralık’ta Dogecoin Vakfı, Dogecoin CoreFund’u duyurdu. Vakıf tarafından yapılan duyuru %6’lık artışı da beraberinde getirdi.

Dogecoin fiyatı 9 Kasım’dan bu yana azalan bir kama içinde işlem gördü. Kama bir yükseliş formasyonu olarak kabul edilir, yani çoğu zaman kırılmalara yol açar. Yılın son günlerinde DOGE bu kamadan (kırmızı daire) ayrılıyor gibi görünüyordu. Fakat yatırımcılar yaklaşık 24 saat sonra erken sevindiklerini anladı.

Dogecoin Yükselir Mi?

Destek hattına geri dönen DOGE fiyatı alçalan kamadan başarısız bir çıkış yaptı. Dahası, kırılmadan önce altı saatlik RSI’da (yeşil çizgi) genellikle yukarı yönlü hareketlerden önce gelen bir yükseliş sapması yaşandı. Eğer DOGE alıcıları yukarda bahsedilen direnç bölgesini yıkabilirse boğalar 0,089-0,084 dolar aralığında yeni bir hedefe odaklanabilecekler.

Günlük grafik, altı saatlikteki yükseliş görünümü pek desteklemiyor. Farklılığın sebebi fiyatın hala 0,074 dolar yatay direnç alanının altında işlem görmesidir. Bu, Kasım ayının başından bu yana daha önce destek görevi gördüğü için çok önemli bir alan. Ancak, bu alanın geri kazanılamamasına rağmen, günlük RSI önemli miktarda yükseliş sapması yarattı. Bu tür sapmalar genellikle yukarı yönlü hareketlerden önce gelir. Eğer direnç bölgesi aşılabilirse RSI sapmasının da desteklediği üzere DOGE fiyatı ani bir yükseliş yaşayabilir. Olası ret senaryosu Dogecoin (DOGE) için 0,06 dolar desteğine geri çekilmeyi başlatabilir. Özetle fiyatın yönünü dirençle girişilen mücadelenin sonucu belirleyecek.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar