reklamı kapat

Bu Hafta Kripto Para Yatırımcılarının Takip Etmesi Gereken 3 Gelişme!

Lider kripto para birimi Bitcoin fiyatı önümüzdeki haftalarda ciddi anlamda etkilenebilir.
13:23
21 Haziran 2020

Kripto para sektörü çoğunlukla geleneksel piyasalardan ve jeopolitik olaylardan etkilenen bir piyasa olarak biliniyor ve şu sıralar dünya oldukça hareketli. Kripto para yatırımcıları bundan aylar önce sadece Koronavirüs ile ilgili gelişmelerden etkilenir durumdayken şu an etkilenecekleri 3’ten fazla gelişme bulunuyor.

Şu an için piyasalara en çok etki edecek gelişmelerden birisi Çin ve Hindistan arasındaki gerilim olarak görülüyor. Geçtiğimiz hafta Çinli ve Hint askerler arasında yaşanan arbedenin 45 yılın en kötü arbedesi olduğu biliniyor ve verilen can kayıpları da bunun bir kanıtı. 20 Hintli askerin hayatını kaybetmesine rağmen Çin bu konuda herhangi bir yapıcı harekette bulunmadı ve tansiyon tırmanmaya devam ediyor.

Gerilim Artıyor: Bitcoin Yükselebilir

Bitcoin’in özellikle bu tip ikili gerilim ortamlarından ciddi anlamda etkilendiği ve fiyatının yükselme eğilimine girdiği biliniyor. Takip edilmesi gereken bir diğer önemli gelişme ise Koronavirüs vakalarında görülen artış ve ikinci dalga korkuları. İkinci dalga korkuları daha önceki aylarda olduğu gibi yine lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatını arttırabilir.

Bir diğer önemli gelişme ise dördüncü çeyrek verilerine yaklaşırken küresel ekonominin tam olarak nasıl tepki vereceği ve bu durumun nasıl toparlanacağı gibi gözüküyor. FED politika faizlerini sabit tutma kararı alırken Altın fiyatlarında ciddi bir artış görüldü. Bitcoin henüz buna tepki vermese de ilerleyen günlerde yeniden 10.000 dolar üstüne yükseliş görülebilir.

Bloomberg uzmanları Bitcoin‘in fiyatının önümüzdeki aylarda 28.000 dolara kadar çıkabileceğini ifade ettiler ve bu gelişmeler gerçekten fiyat üzerinde olumlu etki yaratabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.