reklamı kapat

Bu Hafta Bitcoin Fiyatını Etkileyecek 3 Önemli Gelişme

Bitcoin yatırımcıları bundan sonra hangi noktaya odaklanacak?
13:22
3 Ağustos 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin 9.300 dolardan 11.000 dolar seviyesine kadar çıktı ve birçok yatırımcı uzun süredir sessiz olan BTC’nin bir süre 11.000 dolar noktasında konsolidasyon yaşayacağını ifade etti. Ancak Bitcoin hafta sonunda ayrı bir yükseliş elde ederek 12.000 dolar kadar çıktı.

BTC/USD işlem çiftinin 12.000 dolara çıkması balinaları harekete geçirdi ve ani bir düşüş ile BTC fiyatı yeniden manipülasyona maruz kaldı. %10 düşüş yaşayan Bitcoin, kısa süreliğine 10.000 dolar altına gerilese de buradan toparlamayı başardı.

Bitcoin ve ABD Doları İlişkisine Dikkat

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 11.300 dolarlık birim fiyata sahip olan BTC, önümüzdeki haftalarda üç önemli gelişmenin doğuracağı sonuçlardan sert bir şekilde etkilenebilir. Bunların ilki ABD dolarının zayıflaması olarak biliniyor. Zayıf bir ABD doları daha güçlü bir Bitcoin anlamına gelmekte. Eğer FED tarafından Koronavirüs teşvik paketleri hakkında bunların artacağı yönünde bir açıklama gelirse Bitcoin daha da fazla yükseliş yaşayabilir.

İkinci faktör ise Altın fiyatlarının yükselişe devam edip etmeyeceği gibi gözüküyor. Eğer ONS Altın 2.000 dolar direncini kırarsa ilgi yeniden Altın piyasasına yönelebilir. Buna rağmen ONS Altın fiyatının sabitlenmesi, yeniden Bitcoin’i popüler ve yatırım yapılır hale getirecektir.

Üçüncü faktör ise tüketicilerin BTC‘ye olan ilgisi olarak açıklanıyor. Kripto para ödeme şirketi Abra CEO’su Bill Barhydt konu hakkında yaptığı açıklamada kripto paralara yönelik tüketici ilgisinin inanılmaz arttığını ve bunun ilerleyen günlerde yükseliş getirebileceğini düşündüğünü ifade etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.