X


Bu Haberler Çok Önemli: Bitcoin ve Altcoin’ler Uçuşa Hazırlanıyor Olabilir!

Piyasanın popüler analistlerinden Lark Davis de önümüzdeki günlerde kripto piyasasını hareketlendirebilecek haberleri paylaştı.
14:00
20 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yaklaşık olarak son 3 aydır arka arkaya gelen olumsuz haberler sebebiyle kripto para piyasasında olumsuz bir hava hakim. Bildiğiniz gibi kripto para birimleri de her varlıkta olduğu gibi haberlerden etkileniyor ve fiyatlar bu açıdan yukarı ya da aşağı yönlü hareket edebiliyor. Ancak kripto para birimlerinde hamleler diğer piyasalara göre daha sert olabiliyor.

Piyasanın popüler analistlerinden Lark Davis de önümüzdeki günlerde Bitcoin (BTC), Polygon (MATIC) ve NFT’leri pozitif etkileme potansiyeli olan haberleri takipçileri ile paylaştı.

Bitcoin Haberleri

Analiste göre, Mortgage kredisi veren Milo’nun Bitcoin sahiplerinin dolar ve mevduat olmadan gayrimenkul satın almasına izin verecek olması çok önemli bir gelişme. Yapılan açıklamalara göre müşteriler, Bitcoin’lerini satmadan, direk olarak kullanabilecek ve teminat olarak gösterebilecek.

Analist kripto para birimlerinin gayrimenkul alışverişlerinde kullanılacak olmasının çok önemli bir gelişme olduğunu düşünüyor.

Buna ek olarak chip üreticisi Intel’in enerji açısından verimli bir Bitcoin madencilik chip’ini piyasaya sürmeye hazırlanması da oldukça önemli bir gelişme. Bu şekilde, Bitcoin’in enerji tüketimi ile ilgili endişeler giderilecek ve büyük firmalar ile hükümetler BTC’ye daha ılımlı yaklaşacak.

Polygon (MATIC) Haberleri

Polygon ile ilgili haberlerde en çok dikkat çeken EIP 1559’un uygulamaya alınması oldu. Böylece artık her yıl toplam MATIC arzının %0,27’si yakılacak. Her ne kadar bu oran büyük bir oran olmasa da yakımın uygulanması deflasyonist olma açısından büyük önem taşıyor.

Analiste göre MATIC’te yakılan miktar, benimsenme oranı arttıkça yükselecek.

Buna ek olarak analist, günlük aktif kullanıcı sayısı açısından da MATIC’in büyük ilerleme kaydettiğini ifade ediyor. Günlük işlem sayısı 3 milyon seviyelerinde olan MATIC’in fiyatının bu durumdan olumlu etkileneceği düşünülüyor. MATIC yazının yayına hazırlandığı sırada 2 dolar seviyelerinde işle görüyor.

NFT Haberleri

Analistin üzerinde durduğu son haberler NFT’lerle ilgili. NFT platformu OpenSea, aylık 3.5 milyar dolarlık rekor bir hacme ulaştı ve bir milyon aktif kullanıcı cüzdan sınırını geçti.

Ayrıca Coinbase NFT pazarı, MasterCard ödemelerini destekleyeceğini açıkladı. Böylece NFT alımlarının daha da yaygınlanaşması hedefleniyor. Yani kullanıcılar artık birkaç işleme gerek kalmadan sadece kredi kartları ile NFT alabilecek.

Öte yandan Animoca Brands, Solana üzerine kurulan Burnt Finance adlı NFT platformu için 8 milyon dolarlık bir finansman turuna öncülük etti.

Analiste göre önümüzdeki günlerde çok fazla sayıda “harika” koleksiyonun kullanıcılara sunulduğunu göreceğiz. Ayrıca analist, Solana üzerinde de NFT’ler ile ilgili önemli platformların kullanıcılar ile buluştuğuna şahit olacağımızı ifade ediyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar