X


Bu Göstergeler BTC, LTC, ETH ve XRP Yatırımcılarına İpucu Veriyor!

Elde edilen son verilere göre bazı teknik göstergeler Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Ripple yatırımcılarına ipucu olabilir.
09:30
1 Eylül 2021

2021 yılı kripto para birimleri için oldukça iyi bir yıl oldu ve göstergelere göre bu şekilde de devam edecek. Her ne kadar Nisan ayı sonrasında bir geri çekilme yaşanmış olsa da hala yılbaşındaki fiyatlara göre çoğu kripto para biriminin büyük kazançlar ile yollarına devam ettikleri ifade edilebilir.

Grafikler ise kripto para birimlerinde Eylül ve Ekim aylarında bir miktar daha yükselişlerin yaşanabileceğini gösteriyor. analistlere göre yatırımcılar bu göstergeleri takip etmeli.

Flamalar ve Bayraklar

Nisan ayında yaklaşık olarak 65.000 dolara ulaştıktan sonra, Bitcoin 30.000 dolar destek seviyesini test etti ve o zamandan beri 50.000 doların biraz altında işlem görüyor. Bitcoin, son haftalarda bir flama paterni oluşturuyor ve bu da kripto para birimi bir şekilde kırılım yaşadığında başka bir önemli hareketin gerçekleşeceğini gösteriyor olabilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Analistlerin görüşlerine göre yukarı yönde güçlü bir kırılma, daha önceki yüksek seviyelerin yeniden test edilme şansını arttırabilir. Ancak aşağı yönlü güçlü bir kırılma da 30.000 dolarlık destek seviyesinin yeniden test edilmesine sebep olabilir.

Elde edilen verilere göre benzer bir durum Litecoin (LTC) için de geçerli. Litecoin, geçtiğimiz yıldan bu yana 100 ile 400 dolar aralığında işlem görüyor ve Bitcoin’e benzer bir flama deseni oluşturuyor. Yukarı yönde bir kırılma, daha fazla yükseliş hareketi şansını artırırken, aşağı yönde bir kırılma, 100 dolarlık destek seviyesinin yeniden test edilmesine sebep olabilir.

Ethereum, Ripple ve Benzer Grafikler

Ethereum geçtiğimiz yıldan bu yana 1.500 ile 4.400 dolar aralığında işlem görüyor ve son birkaç hafta içinde flama desenleriyle benzer etkileri olan bir kama deseni oluşturuyor. Yukarı yönde güçlü bir kırılma, önceki yüksek seviyelere ulaşmak için başka bir girişimi başlatabilirken, aşağı yönlü bir kırılma kriptonun önceki düşük seviyelerini test etmesine sebep olabilir.

Son olarak XRP de geçtiğimiz yıldan bugüne 0,4000 ila 2,00 dolar aralığında işlem görüyor ve geçtiğimiz haftalarda bir kama deseni oluşturdu Bir yükseliş kırılması, XRP’yi bir kez daha 2 dolar civarında yükseltebilirken, aşağı yönlü bir kırılma geçen yılın en düşük seviyelerinin yeniden test edilmesine sebep olabilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar