reklamı kapat

Bu Altcoin’in Değeri 16.000 Doları ve Bitcoin’i Geçti! Yükseliş Sürecek Mi?

Bitcoin'in birim fiyatını geçen altcoin'in yükselişi sürecek mi?
15:11
21 Ağustos 2020

Bitcoin yatırımcıları şu an için lider kripto para biriminin 12.000 doları kırıp kıramayacağını düşünmekle meşgulken, kısa süre önce piyasaya sürülen bir DeFi projesinin dolar bazındaki değeri 16.000 doların üstüne kadar çıkarak tarihte bir ilke imza attı.

Daha önce birim fiyat olarak lider kripto para birimine böyle fark atan bir kripto para birimi görülmemişti. Yearn Finance olarak bilinen DeFi projesinin kripto para birimi YFI, 20 Ağustos tarihinde Binance kripto para borsası üzerinde 16.700 dolara kadar çıktı.

YFI, Bitcoin’e Fark Attı

YFI bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ise biraz düzeltme yaşadı ve 14.853 dolardan işlem görüyor. 30 günlük süre içerisinde %1.574 artış elde eden YFI, değerini 15’e katlamayı başardı. Peki nasıl oluyor da bir kripto paranın birim fiyatı Bitcoin’i geçiyor?

Toplam piyasa değerine göre en büyük 40. kripto para birimi konumundaki YFI’nin bu kadar fazla yükselmesinin sebebi sadece toplam 30.000 arza sahip olmasından kaynaklanıyor. Bitcoin’in birim fiyatı daha düşük olsa da 21 milyon toplam arza sahip olunması toplam piyasa değerinin çok ama çok daha fazla olmasına neden olmakta.

Yine de YFI’nin elde ettiği %1,500’lük yükseliş kesinlikle DeFi çılgınlığının son hız devam ettiğini göstermekte. DeFi uygulamalarının kullanım alanından çok bunların rekor yükseliş elde etmesi yatırımcıların ilgisini çekmekte ve bu ilgi devam ettikçe fiyat rekorlarının da gelmeye devam etmesi muhtemel.

Bitcoin ise bu çılgınlık süreci esnasında hala tam olarak istenen seviyeye çıkamadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.