f Bu Altcoin'de 10 Dolar Mümkün Mü? Coinbase Ortaklığı Yüzde 35 Yükseliş Beklentisi Yarattı! › COINTURK

Bu Altcoin’de 10 Dolar Mümkün Mü? Coinbase Ortaklığı Yüzde 35 Yükseliş Beklentisi Yarattı!

Özet

  • Chainlink (LINK) Ripple'ın (XRP) zaferinin ardından yükseldi.

  • Chainlink, Coinbase ile ortaklık kurdu.

  • Balinaların artan ağ etkinliği LINK fiyatını etkiliyor.

  • Piyasaya etkisi: Pozitif
17:00
12 Ağustos 2023

Chainlink (LINK) fiyatı, Ripple’ın (XRP) 13 Temmuz’da SEC’e karşı kazandığı zaferin tetiklemesiyle kısa süre önce 8 doların üzerine çıktı. Diğerlerinin aksine, LINK token 7 dolar destek seviyesinin üzerinde konsolide olmak için çift haneli kazançlarını korudu. Boğa balinaları şimdi daha fazla fiyat artışı için bastırabilir mi?

Chainlink ekibi 8 Ağustos’ta Coinbase ile çok ses getiren bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu ortaklık, fiyat akışlarının Coinbase’in 2. katman ağı Base’e entegre edilmesini öngörüyor. Zincir üstü veri analizi, bunun önümüzdeki haftalarda LINK fiyat hareketini potansiyel olarak nasıl etkileyebileceğini araştırıyor.

Coinbase ve Chainlink Ortaklığı

Chainlink balinalarından oluşan fiyat meraklısı bir grup, Ağustos ayının ilk haftasında kâr elde etmişti. Ancak ilginç bir şekilde, 8 Ağustos’taki Coinbase ortaklık duyurusunun ardından, anında yeniden alım yapmaya başladılar.

Aşağıdaki grafik, 100.000 ila 1 milyon LINK bakiyesine sahip kripto balinalarının son iki hafta içindeki alım satım faaliyetlerini göstermekte. Ağustos ayının ilk haftasında, ellerindeki token’ları 121,9 milyondan 116,74 milyona düşürmüşlerdi.  Ancak, 8 Ağustos’ta senaryoyu tersine çevirerek 11 Ağustos’a kadar olan 3 işlem gününde 1,7 milyon LINK token satın aldılar.

Balina cüzdan kakiyelerindeki gerçek zamanlı değişikliklerin izlenmesi, mevcut alım satım duyguları hakkında objektif bilgiler sağlar. LINK fiyatı şu anda 7,56 dolar civarında seyrederken, balinaların yakın zamanda satın aldığı 1,7 milyon token yaklaşık 12,8 milyon dolar değerinde.

Üç gün içinde bu kadar büyük miktarda balina girişi olması bir yükseliş sinyali olabilir. Ancak buna ek olarak, zamanlama göz önüne alındığında, 8 Ağustos Coinbase ortaklık duyurusunun balinaların güvenini yeniden canlandırmış olabileceğini gösteriyor.  Stratejik anlamda bireysel yatırımcıları da yükseliş momentumuna katılırsa, LINK fiyatı %20’ye kadar değer kazanarak 9 doları geri alabilir.

Chainlink Faaliyeti Büyük Bir Artış Gösterdi

Ayrıca Chainlink, tescilli fiyat akışlarının 8 Ağustos’ta Base ağına entegre edilmesinden bu yana ağ etkinliğinde de önemli bir artışa tanık oldu.  Santiment’e göre Chainlink 6 Ağustos’ta yalnızca 1.666 aktif adrese sahipti. Ancak 10 Ağustos’ta %82’lik bir artışla 3.033 aktif cüzdan adresine ulaştı.

Günlük Aktif Adresler (DAA) metriği, bir blok zinciri ağı üzerinde ekonomik faaliyet gerçekleştiren ağ katılımcılarının toplam sayısını gösterir. Yukarıda görüldüğü gibi, astronomik bir şekilde yükseldiğinde ağ genelinde artan talep ve işlem faaliyetine işaret eder. Ağ faaliyetlerindeki bu artış, Chainlink’in Coinbase ile ortaklığının bu hafta başında duyurulmasıyla aynı zamana denk geldi.

Yukarıda vurgulanan zincir üzerindeki göstergelerden, perakende piyasa katılımcılarından artan bir ağ talebi olduğu sonucu çıkarılabilir. Balinaların alım baskısıyla birleştiğinde, LINK’in önümüzdeki haftalarda %20’ye varan fiyat artışları elde etmesini sağlayabilir.

LINK’te 10 Dolar Mümkün Mü?

Global In/Out of Money (IOMAP) verileri, mevcut tüm sahiplerin kritik satın alma fiyatı dağılımını analiz ederek temel destek ve direnç seviyelerini göstermekte. Bu veriler, 9 dolar bölgesinin LINK’in 10 dolar fiyat hedefine ulaşmasını engelleyebilecek en güçlü direnci oluşturduğunu gösteriyor.

Aşağıda gösterildiği üzere, 43.400 adres ortalama 9,33 dolar fiyattan 40 milyonun biraz altında LINK tokenı satın almıştı. Pozisyonlarından çıkarlarsa, bir geri çekilmeyi tetikleyebilirler.  Ancak Coinbase ile Chainlink ortaklığı balinaların tahmin edildiği gibi alım yapmasını sağlarsa, LINK fiyatı 10 doları geri almak için %20’den fazla kazanç elde edebilir.

Yine de, LINK fiyatı tekrar 7 doların altına düşerse ayılar bu iyimser tahmini geçersiz kılabilir. Ancak öncelikle, ortalama 7,10 dolar fiyattan 82 milyon Chainlink token satın alan 60.000 adres ilk desteği sunabilir. Bununla birlikte, bu destek seviyesi çökerse, LINK bir aydan uzun bir süredir ilk kez 6,50 dolara doğru düşüşü yeniden test edebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI