X

BtcTurk Ödenmiş Sermayesini 9 Milyon TL’ye Çıkardı

17:00
13 Mayıs 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Türkiye’nin ilk kripto para borsası BtcTurk, 7 Mayıs’ta Twitter’dan yaptığı bir paylaşımla ödenmiş sermayesini 9 milyon TL’ye çıkardıklarını açıkladı. Bu önemli gelişmeyi BtcTurk CEO’su Özgür Güneri de BtcTurk Blog’da yorumladı.

Sermaye Artırımı

BtcTurk’un resmi Medium hesabı üzerinden yapılan açıklamalarda borsanın sektöre duyduğu güvenle sermaye artırımı kararı aldığı ve ödenmiş sermayesini 9 milyon TL’ye çıkardığı ifade edildi.

Güneri konuyla ilgili yaptığı yorumlarda BtcTurk’ün Türkiye’deki kripto para alım satım platformları arasında lider konumda olduğunu vurguladı. Tüm Türkiye’de 600 bin kullanıcıya hizmet verdiklerini dile getiren Güneri, “Sektörün geleceğine duyduğumuz güven doğrultusunda genel kurulumuzun aldığı karar ile ödenmiş sermayemizi 9 milyon TL’ye çıkardık” açıklamasını yaptı.

Bitcoin Neden Önemli?

Dünyanın dördüncü kripto para borsası BtcTurk, geçtiğimiz günlerde Medium üzerinden “Bitcoin’i Değerli Yapan Nedir?” başlıklı bir makale yayımladı. İçinde bulunduğumuz dijital çağda ideal bir kripto para biriminin sahip olması gereken üç özelliği vurgulayan borsa bu özellikleri şu şekilde sıraladı:

1- Herhangi bir otorite tarafından kontrol edilmemelidir, böylece para, otoritenin istediği şekilde manipüle edilemez, basılamaz ve hiç kimse kimseye ne için kullanabileceği ve kullanamayacağı söylenemez.

2- Para birimi ülke veya bölge benzeri herhangi bir sınırla sınırlandırılmamalı, böylece herhangi bir yerdeki kişilerle kolayca takas edilebilir.

3- Belirli bir politik sisteme veya insan grubuna ayrıcalık tanımamak için apolitik olmalıdır.

BtcTurk’ün hazırladığı makalenin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz…

BtcTurk PRO

BtcTurk, yakın zamanda piyasaya sürdüğü yeni işlem platformu BtcTurk PRO ile ilgili de bilgiler paylaşmaya devam ediyor.

9 Nisan tarihinde kullanıcısıyla buluşan BtcTurk PRO’nun beta sürümünde BTC ve USDT paritelerinin eklendiği 2 Mayıs’ta Twitter üzerinden kullanıcıyla paylaşıldı. Ayrıca yeni işlem platformu üzerinden notların alınabileceği, analizlerin yapılabileceği ve anında işlemlerin gerçekleşebileceği de aynı şekilde Twitter üzerinden yapılan bir paylaşımla duyuruldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar