“BTC’nin 2021 Aralık’ta 400.000 Dolar Olacağını Düşünüyorum”

Özet

  • BtcTurk Kurucusu Kerem Tibuk yaptığı son açıklamalarda Bitcoin’in 400.000 dolara ulaşacağını düşündüğünü dile getirdi.
21:00
5 Kasım 2019

Dünyanın dördüncü kripto para borsası olan BtcTurk’ün YouTube kanalında her Salı yayınlanan Kriptometre programının 2. sezon 3. bölümü izleyicisiyle buluştu. Ebru Baki’nin sunduğu programın son bölümünde BtcTurk Kurucusu Kerem Tibuk ve BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, Bitcoin’in global ekonomik dengelerdeki yeri ve geleceği hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Asıl Büyüme: Yarılanmadan Sonra

CEO Güneri program başında yaptığı açıklamalarda, 2020 yılında gerçekleşecek olan yarılanma ve olumlu gelişmelerle birlikte BtcTurk’ün çok daha geniş bir kadroyla yoluna devam edeceğini ifade etti.

Bunun yanında 1996 yılında Davis & Elkins Collage’de işletme lisans eğitimini tamamlayan Tibuk, 2020 senesinin Bitcoin için çok önemli bir sene olduğunu dile getirdi. Yapılan açıklamalara göre 2020 yılında yaşanacak ödül yarılanması sonrasında her gün ortaya çıkan Bitcoin miktarı da 1.800 BTC’den 900 BTC’ye düşecek.

Ayrıca Tibuk, günümüz fiyatları ve koşullarında Bitcoin fiyatının sabit kalabilmesi için Bitcoin piyasasına yaklaşık olarak 20 milyon dolar para girişi olması gerektiğini ifade etti. Arz talep dengesine bakıldığı zaman yarılanmanın yaşanmasından sonra arz azalacağı için para girişi aynı kalırsa bu fiyat artışını tetikler.

Dolayısıyla bu açıklamaların ardından Kerem Tibuk Bitcoin fiyatının 2021 Aralık ayında 400.000 dolara çıkabileceğini düşündüğünü ifade etti.

“Bitcoin Merkez Bankalarıyla Rekabet Edecek”

Program esnasında Tibuk, Bitcoin Blockchain’inin saniyede 6 işlem yapması sebebiyle Visa ve Mastercard gibi saniyede 2000-3000 işlem gerçekleştiren sistemlerle rekabet edemeyeceği yönündeki  iddiaları da yanıtladı. BtcTurk kurucusu, Visa’nın bir para birimi ortaya çıkarma amacı olmadığını, aslında yaptığı şeyin taraflar arasına girerek ödeme katmanı yaratmak olduğunu ifade etti. Dolayısıyla Bitcoin bir baz para birimi olduğu için zaten Visa ve Mastercard gibi ödeme sistemleriyle rekabet etmesine gerek yok. Ayrıca Tibuk’un açıklamalarına göre Visa işlemlerinin nihai olarak sonuçlanması, her ne kadar anında gibi görünse de, 60 günü buluyor. Ancak Bitcoin işleminin nihai olarak sonuçlanması en fazla bir saat içinde gerçekleşiyor.

Tibuk’a göre Bitcoi’in rekabet edebileceği kurum Merkez Bankaları olabilir. Tibuk konuyla ilgili, “Amerika dışında birçok ülke nötr, bir devlet başkanın kaprisine, attığı bir tweet’e bağlı olmayan kuralları belli olan bir sistemde baz para kullanarak ticaret yapmak istiyorlar.” ifadelerini kullanıyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Adem
    4 sene önce

    Vay vayy vay bir kere daha vayy bos hayaller pompala bakalim bitcoinci kardes 🙂

    47