X


BTC 7.200$ Seviyesinin Üzerinde Kalmayı Başardı, Sırada Hangi Yön Var?

BTC fiyatı son 3 gündür 7200 doların altına düşmedi, BTC volatilitesi azalmış görünüyor.
12:00
4 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ağustos ayının başlarından bu yana Bitcoin 2017 yılından beri hiç olmadığı kadar dengeli bir yolculuk geçirdi. Bu hafta boyunca Bitcoin fiyatı 7200$ seviyesinin üzerinde kalmayı başardı.

Pazar gününden itibaren kripto para piyasası aşağı ya da yukarı yönlü büyük bir değişim göstermedi. Muhtemelen Bitcoin ve diğer büyük kripto paraların işlem hacmindeki azalma orta vadede bir rallinin başlayacağının göstergesi. Ancak Bitcoin’in dengeli ilerlemesi pozitif bir olgu gibi görünse de kripto paraların trend değiştireceğini söylemek için henüz erken.

6000$ seviyesinden 7200$’a ulaşan Bitcoin’in direnç noktası oluşturması dolayısıyla 7500$ ya da 8000$ gibi seviyeleri test ettiğini görebiliriz.

Yön değiştiren MACD indikatörüne göre BTC’nin yeni kısa vadeli hedefi 8000$. Ancak daha önceden 6000$ seviyelerine düşen BTC şimdi olduğundan daha kısa bir sürede 8000$ – 10000$ dolar arasında bir değere ulaşmıştı. Ağustos ayının başından bu yana yukarı yönlü bir artışın aniden gerçekleşmediğini de not etmek gerekiyor.

Kripto camiasında Flood mahlasıyla tanınan teknik analist, BTC’nin 3 Eylül verilerinin olumlu olduğunu ve kısa vadeli bir toparlanmanın tetiklenebileceğini belirtti. Fiyatın dengelenmesinin itibari para birimlerinin piyasaya düzenli olarak girmesinden dolayı olabileceğinin altını çizdi.

Hareketli token’lar

Pundi X, VeChain, ICON, Ontology, Aelf, OmiseGo ve Theta Token Bitcoin’e, Ethereum’a ve dolara karşı çok fazla değer kaybetmişti. Ancak bu hafta işler tersine döndü ve toparlandılar. Yeni kurulmuş token’ların toparlanması iyiye işaret ediyor olabilir çünkü yatırımcıların BTC gibi güvenli limanlardan ayrılıp riskli yatırımlar yapmaya başladığını gösteriyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar