X


BSV Yıllık Rapor Yayınladı: BSV Madencilikte BTC’den Daha İyi

BSV’nin topluluğu The Bitcoin Association yıllık rapor yayınladı. Bu raporda iddialı bilgilere yer verildi.
10:00
29 Nisan 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin SV’nin topluluğu olan “The Bitcoin Association” adlı topluluğun hazırladığı yeni bir rapora göre, BSV ağı artık saniyede gerçekleşen işlem sayısı açısından kredi kartı işlemcisi VISA ile rekabet ediyor. Ayrıca aynı raporda Bitcoin SV (BSV) madencilerinin, Bitcoin (BTC) madencilerinden daha iyi kazanç elde ettiğinden de bahsediliyor.

İlk yıllık raporunda, The Bitcoin Association (BA) Bitcoin SV ölçekleme test ağının “saniyede 6.400 işlemlik bir pik yükü idare etmenin yanı sıra, uzun bir süre boyunca saniyede sürekli olarak 1.300 işlemi sürdürdüğünü” söyledi.

Visa İle Rekabet

Rapora göre The Bitcoin Association (BA), Bitcoin SV ölçekleme test ağının “saniyede 6.400 işlemlik bir yükün üstesinden gelmesinin yanı sıra, uzun bir süre boyunca saniyede sürekli olarak 1.300 işlemi gerçekleştirebildiğini” belirtti ve “İşlem kapasitesini bir perspektife koymak amacıyla ödeme işlemcileri için altın standart olarak görülen VISA ağı saniyede ortalama 1.700 işlem gerçekleştiriyor.” ifadeleri kullanıldı.

Madencilik Getirileri

Yıllık rapora göre Bitcoin SV, Eylül 2019’dan Şubat 2020’ye kadar olan günlerin çoğunda madencilik getirisi yönünden Bitcoin’den çok daha iyi performans sergiledi. Dolayısıyla raporda BSV ağının BTC ağından daha karlı olduğu ifade ediliyor. Ancak raporun bu verileri nereden elde ettiğiyle ilgili bir bilgi bulunmuyor.

Öte yandan raporda, Şubat ayına kadar işlemlerin günde 600.000’e ulaştığını gösteren verilerin de BTC’den oldukça yüksek olduğu görülüyor. Ancak eleştirmenler, BSV ağındaki işlem hacminin büyük kısmının hava durumu veya kripto fiyat verilerini Blockchain’e işleyen uygulamalardan geldiğini savunuyor.

Bunun yanında rapor, Şubat ayında ortalama blok boyutunun 2MB olduğunu, bunun BTC için 1.05 MB olan boyutun iki katı ve BCH için 0.10 olan boyutun yirmi katı olduğu belirtildi. Her BSV bloğu ortalama 4127 işlem gerçekleştirdi.

Rapordan Diğer Notlar

Rapor yukarıda bahsi geçen gibi birçok bilgi paylaştı. Bunlardan bazıları:

  • Coinstorage CEO’su Brendan Lee, bu yıl piyasaya sürülmesi için resmi bir Bitcoin SV eğitim müfredatı geliştirmek üzere işe alındı.
  • Dernek, hem bir geliştirici kaynağı hem de “online’da ve medyadaki Bitcoin çevresindeki yanlış bilgilerle mücadele etmenin bir yolu” olan Bitcoin SV Wiki’ye “büyük bir yatırım” yaptı.
  • Dernek başkanı Jimmy Nguyen Washington DC’de “ABD devlet kurumlarının ve milletvekillerinin temsilcileri” ile bir araya gelerek “dijital para ve Blockchain teknolojilerinde inovasyonu teşvik edip kolaylaştırırken, daha yasal ve yönetmelik dostu bir iş ekosisteminin nasıl oluşturulacağını” görüştü.
  • Bu yıl San Francisco ve Şanghay için planlanan BSV “DevCon” etkinlikleri pandemi nedeniyle askıya alındı.
  • Dernek, medyayı güvence altına almak için tam zamanlı bir PR uzmanı işe aldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar