X


Brave, Reddit ve Vimeo’yu Entegre Etti

Artık Reddit ve Vimeo’ya BAT ile bağış yapılabilecek...
09:10
26 Ağustos 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Cointelegraph’ın haberine göre, Blockchain tabanlı internet tarayıcısı Brave, sistemine Reddit ve Vimeo’yu entegre ederek kripto para ile bağış seçeneğinin sınırlarını genişletmeye devam ediyor.

Twitter’dan Sonra…

Yakın zamanda Twitter üzerinden yapılan bir açıklamaya göre, Brave Browser’ın yeni bir sürümü kullanıcıların Brave’in kendi token’ı Basic Attention Token’ı (BAT) kullanarak reklamsız video platformu Vimeo ve sosyal medya sitesi Reddit’e bağışta bulunabilecek.

Reddit ve Vimeo’ya eklenecek olan bağış özelliği ekleme hamlesi, Brave’in test tarayıcısı Brave Nightly’de başarılı bir hizmet deneme sürecinin ardından ilk kez sosyal medya platformu Twitter’da hizmete girmesinin hemen ardından geldi. Brave’in Twitter hamlesini bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık…

Öte yandan yaklaşık olarak bir ay önce Reddit’in yaptığı açıklamaya göre, Brave bu yazın başlarında Reddit ve Vimeo’ya tarayıcının geliştirici bir önizlemesinin parçası olarak bağış özelliğinin ekleneceğinin sinyallerini vermişti…

Reddit ve Vimeo

Brave’in Reddit ve Vimeo’ya bir bağış seçeneği sunma girişimi, platform kullanıcılarının içerikler için bağış yapma özelliğinin sunulmasının ilk denemesi değil. Vimeo, 2012 yılında Tip Jar özelliğini sundu ve içerik yaratıcılarının kredi kartı veya PayPal ile 1 ile 500 ABD Doları arasında bağış almalarını sağladı. Ancak Vimeo, Vimeo On Demand adlı üretilen içerikten para kazanma için başka bir araca odaklandığından, hizmet Temmuz 2015’te sonlandırıldı.

Reddit ise 2013 yılında Bitcoin’de “Bitcointip” botuyla bir içerik bağış seçeneği başlattı. Hizmet, Changetip adlı başka bir Bitcoin bağış seçeneği 2014 yılında kullanıcıyla buluşturulmadan hemen önce sonlandırıldı. Ancak Changetip, 100.000 kayıt ve 350.000’den fazla bağış kaydettikten sonra 2017’de de kapatıldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar