X


Brave Önemli Bir Adımla BAT’ı Binance Smart Chain Ekosistemine Dahil Etti

Brave, Binance Smart Chain ile geniş kapsamlı bir ortaklık duyurdu.
13:41
23 Mart 2021

Gizlilik prensibi odaklı web tarayıcısı Brave, yakın zamanda yapılan bir duyuruya göre Binance Smart Chain ekosistemine dahil olacak. Bu entegrasyon ile birlikte Brave kullanıcıları BSC’nin DeFi ürünlerine erişim sağlayabilecek.

Kullanıcılar Basitleştirilmiş Bir Hizmet Deneyimi Yaşayacaklar

Brave bu işbirliği ile önceden yapılandırılmış bir cüzdan sayesinde hiçbir özel uygulama ve ek düzenlemeler gerekmeden basitleştirilmiş bir sistem hizmeti sunacak.

Brave tarayıcısının tokeni Basic Attetion Token (BAT), Wrapped BAT (WBAT) formuyla Binance Smart Chain ile uyumlu hale getirildi. Wrapping modeli, bir Blockchain ekosistemindeki tokenin tamamen farklı bir ağda işlem görebildiği bir sistemdir. Bunun en yaygın örneği, Ethereum ağında işlem gören Wrapped Bitcoin (WBTC) olarak karşımıza çıkıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Brave CEO’su ve kurucu ortağı Brendan Eich bazı açıklamalarda bulundu: “BAT ve Brave’yi kriptonun ana akım modellerinden biri yapmaya çalışıyoruz. Bu bağlamda, bu adımla birlikte DeFi pazarına kullanıcı dostu bir sistem entegre ettik.”

Brave’nin mevcut durumda 25 milyondan fazla aylık aktif kullanıcısı ve 7 milyondan fazla günlük aktif kullanıcısı bulunuyor. Gizlilik politikasıyla tanınan internet tarayıcısı Brave; artırılmış gizlilik, daha az izleme ve kullanıcının seçtiği reklamlara katılma hizmeti sunarak genel tarayıcılara bir alternatif olarak faaliyetlerine devam ediyor.

BSC Yetkilisi Bu Adımın Benimsenmeyi Artıracağını Düşünüyor

Binance Smart Chain Ekosistem Koordinatörü Xiaoguang Zhang, Brave’nin bu hamlesinden oldukça memnun olduğu aktardı. Zhang’a göre, Brave’nin BSC ekosistemine dahil olması DeFi ve kripto para benimsenmesi açısında oldukça önemli bir adım. Zhang bu konuda şunları aktardı: “Brave tarayıcısı ve Binance Smart Chain arasındaki bu stratejik ortaklık ile birlikte kripto kullanıcılarına BSC ve diğer blok zincirlerindenki DeFi ve dApps’lara erişim hizmetlerinde sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sunacağız. Bu adım, kitlesel benimsenmeye büyük bir katkı sağlayacaktır.”

Basic Attention Token (BAT), 2021 yılında tüm kripto para piyasasının izlediği boğa koşusuna katıldı. BAT 3 ay içerisinde ABD Doları karşısında %515 değer kazandı. BAT, haberimizin yazıldığı sırada 1.06 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar