X


Borsalara Aktarılan Bitcoin Miktarı, Boğa Sezonuna İşaret Ediyor

Kripto para borsalarına aktarılan Bitcoin miktarında ciddi bir azalma görüldü.
18:21
21 Temmuz 2020

Şu sıralar kripto para borsalarına aktarılan Bitcoin miktarında ciddi bir azalma görülmekte. Bu, ilk başta olumsuz bir gelişme olarak düşünülse de aslında daha önceki boğa sezonlarının hepsinde benzer gelişmenin görülmüş olması durumu farklı kılmakta.

Önde gelen bir kripto para analisti de kripto para araştırma firması Santiment’in açıkladığı verileri kullanarak Bitcoin’in çok yakında boğa sezonuna girebileceğini ifade etti.

Borsalara Aktarılan Bitcoin Miktarı Azaldı

Analist Crypto Birb, kripto para borsalarına aktarılan BTC miktarının ciddi anlamda düşük seviyelere gerilediğini ve bunun birçok yatırımcının borsalarda alım satım yapmak yerine elinde BTC tutmayı tercih ettiği anlamına geldiğini belirtti. Gerçekten de hem 2017 yılında hem de 2019 yılında önemli yükselişlerin başlamasından önce borsalardaki BTC miktarı dip seviyelere gerilemişti.

Buna ek olarak Bitcoin’in fiyat hareketlerinin ciddi anlamda durma noktasına gelmesi ve volatilitenin 2018 yılından beri görülmeyen seviyelere düşmesi, BTC’de boğa beklentilerini arttırıyor.

Önde gelen fon yöneticilerinin ve kurumsal yatırımcıların Bitcoin hakkındaki açıklamalarının da artması, beklenen boğa sezonunun gerçekten çok yaklaştığını düşündürüyor. Bitcoin belki de bu sefer gerçekten 10.500 dolar direncini kırabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar