X


Borsalara Aktarılan Bitcoin (BTC) Miktarında Sert Düşüş: Ünlü CEO Uyardı

Borsalara gönderilen BTC miktarı neden düşüyor?
17:22
8 Aralık 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) son günlerde hiç olmadığı kadar hareketli ve volatil olduğu görülüyor. BTC/USD işlem çiftinin 19.800 doları birkaç kere test ettikten sonra 18.000 dolara kadar gerilemesi, kesinlikle yatırımcıların da paniğe kapılmasına neden oluyor. Kripto para yatırımcılarının volatiliteden kaynaklı paniği ise yavaş yavaş azalmakta.

İnsanlar Borsalara Bitcoin Göndermiyor

Kripto para araştırma firması Crypto Quant’ın CEO’su Ki Young Ju, artık daha az insanın kripto para borsalarına Bitcoin yatırdığını belirtti. Ju bunun yanı sıra kripto para borsalarına yatırılan stablecoin miktarında da ciddi bir düşüş olduğunu gördüklerini belirtti. Ünlü CEO’ya göre hem alış hem de satış baskısında ciddi bir düşüş var  ve “sıkıcı süre” biraz daha uzayabilir.

btc kripto para

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Peki kripto para borsalarına gönderilen Bitcoin ve stablecoin fonlarında ciddi bir düşüş yaşanması tam olarak ne anlama geliyor? Aslında borsalara yatırılan BTC miktarının azalması bir açıdan oldukça olumlu bir gelişme. Kripto para borsalarına gönderilen fonların genellikle satış yapmak için aktarıldığı biliniyor. Bunun azalması ise insanların BTC satış baskısını azalttıkları anlamına gelmekte.

Stablecoin Miktarında da Azalma Mevcut

Stablecoin miktarında ciddi bir düşüş yaşaması ise insanların şu an için kripto para sektörünün durulmasını beklediğini gösteriyor. Son 1 ayda görülen volatilite hem stablecoinlere hem de diğer kripto paralara yönelik ilgiyi ciddi anlamda arttırdı. Yükseliş anlarında kripto paralara yönelik ilgi artarken, düşüş anlarında ise borsaların stablecoin taleplerine bile yetişemediği biliniyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in yakın vadede 20.000 dolar fiyatını görebileceği beklentisi artarken borsalara gönderilen BTC miktarının azalması sanıldığından da iyi bir gelişme. Bu durumun devamında BTC fiyatı 20.000 doların üzerini görse bile satış baskısı oluşmayabilir ve fiyat yükselmeyi sürdürebilir.

Bitcoin İçin Yükseliş Umutları Artıyor

Bitcoin 20.000 dolara yükselirken borsalara gönderilen  fonların artması ise kesinlikle risk anlamına geliyor. Bitcoin teknik analizine göre önümüzdeki hafta fiyatın önemli bir yükseliş yaşaması mümkün. Bunun için ise ilk olarak Bitcoin fiyatının 19.200 doları, devamında 19.800 doları kırması ve 20.000 dolara ulaşması gerekiyor. BTC fiyatı 19.800 doları kırdıktan sonra durdurulamayabilir ve yeni bir rekor görülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar