reklamı kapat

Borsa Analisti Yorumladı: Bitcoin Yükselecek Mi?

Tecrübeli analist Moya, Bitcoin'in durumunu borsa analistinin gözünden yorumladı.
13:00
3 Haziran 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin Pazartesi gecesi dakikalar içerisinde 1.500 dolar gibi sert bir düşüş yaşayarak yükselişe dair bütün umutları bir anda yok etti. Bitcoin’in beklenmeyen yükselişinden sonra gelen bu beklenmeyen düşüş, doğal olarak piyasadaki yatırımcıları korkuttu ve volatilitenin ne kadar fazla olabileceğini gösterdi.

Bitcoin’den Umut Kesildi Mi?

Oanda’nın önde gelen analistlerinden Edward Moya ise aslında bunun Bitcoin için alışılagelmiş bir durum olduğunu ifade etti. Federal Rezerv’in içerisinde bulunduğu durumun ve ABD’deki protestoların riskli yatırımlara kaçışı hızlandırdığını ifade eden Moya, açıklamasının devamında Bitcoin’in de bunlardan birisi olduğunu vurguladı.

Şu an için Bitcoin gibi riskli varlıkların yükselmesi için çok fazla teşvik olduğunu ifade eden Moya, bunun aslında gelişmekte olan bir piyasa olduğunu ifade etti. Borsaların şu an ekonomiyi gerçek anlamda yansıtamadığını belirten tecrübeli borsa analisti, bunun birkaç yıl daha böyle süreceğini ve ekonominin ölçütünün artık net bir şekilde çalışmayacağını ifade etti.

Kurumsal yatırımcıların da bu belirsizlik nedeniyle borsa gibi yatırım araçlarından uzaklaşıp Bitcoin gibi yatırım araçlarına gidebileceğini ifade eden Moya, aslında lider kripto para biriminin yatırımcılarına önemli bir sinyal vermiş oldu.

Bitcoin’in bir anda 9.500 dolara düşmesi herkesi korkutsa da, daha kötü düşüşlerden kurtulmayı ve bunlara rağmen yükselmeyi başaran BTC’nin önünde parlak bir yıl olduğunu söylemek mümkün.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.