X


Boğa Piyasası Geri mi Dönüyor?

Bitcoin 48.000 dolar seviyelerinin üzerinde işlem görmeye başladı. Ethereum ise son 3 günkü yükselişi ile birlikte 3.600 dolar fiyat seviyelerine ulaştı. Bu fiyat artışları bir boğa piyasasının tetikleyicisi olabilir mi?
13:45
16 Eylül 2021

Dünkü, kısa süreliğine yaşanan fiyat düşüşünün yanı sıra Bitcoin, 48.000 doları aşarak kademeli değer artışına devam etti. Ethereum günde %6 yükselerek tekrardan 3.600 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

Bitcoin 48.000 Doları Aştı!

Bitcoin’in 46.000 dolar seviyelerinde nispeten istikrarlı fiyat hareketleri yaptığı bir haftadan sonra, Pazartesi günü fiyatlarda yüksek volatilite (fiyat oynaklığının yüksek oranda olması)  baş gösterdi. Walmart’ın çevirimiçi hizmetleri için Litecoin (LTC) ile ödeme kabul edeceğini iddia eden raporların yayınlanması ile birden fiyat artışı yaşayan Bitcoin, iddiaların yalanlanması ile birlikte aniden yükseldiği orandan da fazla bir ani düşüş yaşadı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Alıcılar Oyuna Geri Döndü!

Sahte  haberin ve en son Çin’in yaydığı FUD’ın  (Fear, Uncertainty and Doubt: piyasaya korku, belirsizlik ve şüphe yaymak) etkisi kısa sürdü. Alıcılar oyuna geri döndü ve fiyatı yukarı yönlü hareket ettirmeye başladı. Bu nedenle Bitcoin, yakın zamanda düştüğü fiyat seviyelerini kısmen geri almayı başardı ve 47.000 doların üzerinde gün kapanışı yaptı. Yükselişine devam ederken, 48.500 dolar seviyelerindeki dirençten tepki alarak bir miktar geri çekildi. Bununla birlikte, alıcılar baskıyı sürdürdü ve nihayetinde BTC’yi Pazartesi gününden bu yana en yüksek fiyat seviyesi olan 48.500 dolar seviyelerine getirmeyi başardı. Yazının yazıldığı an itibariyle Bitcoin (BTC), 900 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 48.073 fiyat seviyelerinden işlem görüyor. Hafta başından beri yaşanan fiyat hareketleri ve göstergeler, boğa piyasasının geri döndüğüne yönelik sinyaller verse de güçlü direnç bölgeleri kırılmadan boğa piyasasının geri döndüğünü söylemek, çok da gerçekçi bir analiz olmayacaktır.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarının farkında olmalı ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar