X


Bloomberg: Kurumsal Yatırımcıların Kripto Para İlgisi Düşük

Bloomberg kurumsal yatırımcıların kripto paralara ilgi duymadığını iddia ediyor.
10:00
11 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin borsa yatırım fonlarına (ETF) yönelik duyulan beklenti kripto para topluluğunun heyecanını her geçen gün daha da artırıyor. Kullanıcıların heyecanlanmasına neden olan şeyin BTC ETF’lerinin piyasaya kurumsal yatırımcıları getirme potansiyeli olduğu söylenebilir. Ancak Bloomberg tarafından açıklanan bir rapor kurumsal yatırımcıların genel olarak kripto para piyasasına ilgi duymadığını ortaya koyuyor.

Geçtiğimiz günlerde Gabor Gurbacs tarafından Bitcoin ETF’lerine yönelik yapılan açıklamalar SEC’ten gelecek haberi bekleyen kullanıcıları daha da heyecanlandırdı. Sonucunun açıklanması uzunca bir süredir beklenen BTC ETF başvurusunun sahibi VanEck adlı şirkette çalışan Gurbacs, bu yatırım araçlarının SEC tarafından onaylanması halinde piyasaya milyar dolarların girebileceğini ifade etti. SEC’in kripto paralara dayalı borsa yatırım fonlarını onaylaması çoğu piyasa uzmanına göre kurumsal yatırımcıların piyasaya dahil olması sonucuyla taçlanacak.

Öte yandan Bloomberg’in haberi kurumsal yatırımcıların kripto paralara ilgi duymadığını gösteriyor. Wall Street’in kripto para yatırımlarına düzenlenmiş ve güvenilir kanallardan henüz ulaşamadığını belirten rapor kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesindeki engelin zannedilenden farklı olduğunu ifade ediyor. Piyasadaki düzenleyici eksikliklerden kaynaklandığı düşünülen bu durum esasında kurumsal yatırımcıların ve müşterilerinin bu alana ilgisizliğinden ileri geliyor. Başka bir deyişle büyük yatırımcılar mevcut eksikliklerden dolayı değil de kripto paralarla ilgilenmedikleri için bu piyasaya yatırım yapmıyor.

Geleneksel finansal sistemin tecrübeli isimlerinden Nikolay Storonsky de büyük finansal kuruluşların dijital varlıklara küçük bir ilgi duyduğunu ifade etti. Öte yandan dünyanın en büyük varlık yönetim şirketi BlackRock’ın üst düzey yöneticilerinden Larry Fink de yatırımcı ilgisinin bu alanda yoğunlaşmadığını belirtmişti.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar