Bloomberg Intelligence Analisti, Bitcoin’deki Son Durumu Değerlendirdi: Yılın İkinci Çeyreğine İşaret Etti!

Bloomberg Intelligence Emtia Stratejisti Mike McGlone, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile kripto para piyasasındaki son durumu değerlendirdi.
10:39
27 Temmuz 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bloomberg Intelligence Emtia Stratejisti Mike McGlone, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile piyasadaki son durumu değerlendirdi. McGlone, lider kripto para birimi Bitcoin’in 2022 yılının ikinci yarısında daha iyi bir fiyat performansı gösterme eğiliminde olduğunu öne sürdü.

Bloomberg Analisti, Piyasadaki Son Durumu Değerlendirdi

Bloomberg Intelligence Emtia Stratejisti Mike McGlone, Twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile piyasadaki son duruma ilişkin düşüncelerini paylaştı ve güncel teknik görünümü değerlendirdi. Analist, FED faiz arttırımlarına ve geleneksel finans piyasalarındaki güncel duruma dikkat çekti ve lider kripto para birimi Bitcoin’in 2022 yılının ikinci yarısında daha yüksek bir fiyat performansı sergileme eğiliminde olduğunu öne sürdü.

Öte yandan bir başka Twitter paylaşımında piyasadaki volatiliteye dikkat çeken McGlone, kripto para piyasasındaki yüksek volatilitenin son dönemlerde düşüş eğiliminde olduğunu ve bu durumun piyasa adına uzun vadede oldukça olumlu olduğunu ifade etti.

Kripto Para Piyasası Yükselişte

Son 24 saatte ortalama %1,5’lik bir değer artışı kaydeden lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 21.400 dolar seviyelerine ulaştı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, yönünü yeniden yukarı çevirdi ve değer artışlarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettikleri son değer artışları ile birlikte 1.460 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para birimlerinin toplam piyasa değeri, 1,02 trilyon dolara ulaştı. Öte yandan Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde yaklaşık 160 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar