Bloomberg Baş Emtia Stratejisti McGlone, Bitcoin (BTC) Fiyat Beklentilerini Aktardı

Mike McGlone, artan benimsenme ve azalan arz parantezi içerisinde Bitcoin beklentilerini aktardı.
20:01
20 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bloomberg’in Baş Emtia Stratejisti Mike McGlone, lider kripto para birimi Bitcoin ile ilgili görüşlerini aktardı. Uzman isim gelecek beklentilerini paylaşırken olumlu havanın devam ettiğini vurguladı.

Uzman Analistin Bitcoin Yorumları

Deneyimli emtia uzmanı Mike McGlone, artan benimsenme ve azalan arz parantezi içerisinde Bitcoin beklentilerini aktardı. McGlone, Bitcoin’in ortalama yıllık fiyat dinamikleri, Liquid Index, Bitcoin fiyatının 260 günlük oynaklığı ile S&P endeksi için aynı gösterge arasındaki orana dikkat çekti.

Bitcoin‘in hem bir teknoloji hem de dijital bir varlık olarak gelişme aşamasında olmasına rağmen hala artan bir şekilde benimsendiği dile getiren uzman isim, ayrıca azalan arzın Bitcoin beklentileri için net bir pozitif faktör olduğunu hatırlattı.

Bununla birlikte McGlone, Bitcoin‘in belirgin şekilde olgunlaşma belirtileri gösterdiğini kaydetti. Başarılı analiste göre 2022 yılı net bir boğa piyasası olacak.

Bloomberg analisti McGlone’a göre izlenmesi gereken iki seviye oldukça kritik bir önem ifade ediyor. 50.000 dolarlık destek ve 100.000 dolarlık direnç seviyeleri Bitcoin adına parabolik fiyat hareketini tetikleyen noktalar. Daha önce de medyaya yansıdığı üzere McGlone, en popüler ikinci kripto para birimi Ethereum hakkında olumlu beklentilerini dile getirmişti. Uzman analist, Ethereum artış beklentisini, artan talebe, azalan arza ve finans segmentinin dijital dönüşümdeki rolüne bağlamıştı.

Bitcoin ve Ethereum Fiyatı

Uzmanlar analistlerin artış trendi beklentileri bir yana Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 57.800 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor. Bunun yanı sıra lider altcoin Ethereum 4.200 dolar ile kritik bölgenin bir miktar uzağında, güvenli bölgedeki seyrini sürdürüyor. BTC ve ETH’nin düşüşü kripto para piyasasını derinden etkilerken kayıp boyutunun büyümemesi korkulan seviyelerin görülmemesine yol açtı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar