Reklam

Bloomberg Analistinden Bitcoin (BTC) İçin Olumlu Tablo: Alım Bölgesi!

Kıdemli analist McGlone, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bitcoin'de alım fırsatı bölgesi nerede?
01:30
7 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti McGlone, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri hakkında çeşitli değerlendirmelerde bulundu.

Bitcoin’de Alım Bölgesi

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında görülen tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse %66,4 oranında daha düşük işlem gören Bitcoin, piyasa değeri açısından kripto para birimi alanındaki en değerli dijital varlıklardan biri olmaya devam ediyor.

Kıdemli analist McGlone’un yaptığı gözlemler, belirli bir göstergeye odaklanan teknik analizden geliyor. McGlone, Bitcoin’in mevcut fiyatının “kalıcı boğa piyasası için bir alım fırsatı” olarak belirtti. Ayrıca Bitcoin’in fiyatının 100 haftalık hareketli ortalamasına kıyasla şimdiye kadarki en düşük fiyata ulaştığını söyledi. Bloomberg analisti, Federal Rezerv’in rolünün hafife alınmaması gerektiğini belirterek  “Fed ile savaşmak, geçen yılın sonundan beri risk varlıkları için faturası ağır oldu” ifadelerini kullandı. McGlone açıklamalarında şunları söyledi:

Bitcoin, bu şekilde giden bir dünyada küresel dijital teminat olma yolunda ilerliyor ve Ethereum, dijital devrimin birincil itici gücüdür

Bitcoin Hakkında Uzman Görüşleri

Öte yandan kripto para şirketi Tacen’in kurucu ortağı Budd White gibi sektördeki diğer büyük isimler bu konuya ağırlık verdi. Budd White’a göre, Bitcoin aşırı satılmadığı gibi şu anda birikim aşamasında.

Budd White ayrıca kripto para piyasalarının daha agresif bir parasal sıkılaştırmayı fiyatladığına dikkat çekti. Bu durumun ise kripto para piyasasının, hisse senetlerinden ayrıldığı nokta olarak işaret edilebileceğini belirterek şunları söyledi:

Bitcoin’in, hisse senetlerinden ayrışmasını yaşadığımızı söylemiyorum. Ayrıca Bitcoin fiyatı açısından bir düşüş daha yaşayabiliriz. Ancak bu göreceli güç bana Bitcoin satışının büyük kısmının geride kaldığını söylüyor. Piyasalarda herhangi bir dışsal şoku engellemek adına önlemler alınabilir. Bu tarz önlemlerin alınması durumunda, yatırımcıların hala Bitcoin’e bu seviyelerde makul bir satın alma olarak bakacağını düşünüyorum

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar