reklamı kapat

Bloomberg Açıkladı: Seçim, Bitcoin’i (BTC) Nasıl Etkileyecek?

ABD başkanlık seçimleri Bitcoin fiyatını nasıl etkiler?
22:31
9 Ekim 2020

Önde gelen yayın kaynaklarından Bloomberg’in tahminine göre, ABD başkanlık seçimlerinin kazananının Joe Biden olması lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) oldukça olumlu etkileyebilir. Bloomberg uzmanları Biden’ın kazanması durumunda Bitcoin’in ve genel olarak kripto paraların ana akım kabulünün artacağını ve olası bir ETF’nin bile onaylanacağını düşünmekte.

ABD’deki Seçimler Bitcoin Fiyatını Nasıl Etkiler?

Analistler buna ek olarak Donald Trump’ın ve ona bağlı bürokratların kripto paralara hiç sıcak bakmadığını, bunların Joe Biden gibi bir kişinin yönetiminde çok daha olumlu bir ortama kavuşabileceğini vurguladı. Bloomberg tarafından yayınlanan açıklamada Joe Biden’ın başkan olmasının Bitcoin fiyatına olumlu etki edeceği ancak bunun DeFi yani merkeziyetsiz finans uygulamaları için kötü olacağı belirtilmekte.

Demokratların kazanması durumunda regülasyonların artacağı ve DeFi projelerinin bu konuda zararlı çıkacağını vurgulayan Bloomberg, daha sıkı regülasyonların dolandırıcılıklara da geçit vermeyeceğini vurgulamakta. DeFi sektörü 2020 yılında tam anlamıyla patlama yaşadı ve şu an sert düşüşlerle gündemde.

DeFi sektöründe çok sert düşüşler yaşanmasının bir sebebi de güven kaybı. Birçok proje yatırımcıları dolandırdı ve bunun en büyük nedeni herhangi bir regülasyon ve denetim olmaması şeklinde biliniyor. Eğer Biden yönetime gelir ve regülasyonlar artarsa bu BTC gibi önde gelen kripto paralara yararken DeFi uygulamaları için çok sert etkiler bırakabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.