X

Blockchain’i İşletmelerinize Entegre Etmenin En iyi 4 Yolu 

Blockchain teknolojisiyle çalışabilmeniz için bunları göz önünde bulundurmak faydalı olabilir…
09:00
20 Temmuz 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Tüm büyük kripto para birimlerinde yaşanan astronomik düzeyde büyümeyi ve Blockchain’in birçok imkan sağlayan özelliklerini göz önüne alacak olursak, işletmelerin kendi işlerine Blockchain’i entegre etmek istemeleri ve birçok şirketin halihazırda bunu yaptığından bahsetmek şaşırtıcı olmaz.

Dailyhodl’ın da belirttiği gibi Blockchain, 20 yıl önce ortaya çıkan internet kadar büyük bir yenilik. Bu teknolojiyi benimsemeden önce dikkate alınması gereken 4 unsur var…

Ucuz Testler Yapın

Blockchain teknolojisi, değerini göstermek için bir temele ihtiyaç duyuyor. Blockchain değerini kanıtlarken işletme fonlarınızı riske atmanız gerekmiyor. Bunların yerine akıllıca davranarak yavaş yavaş hareket etmek daha doğru bir hamle olur. Bunun için de ucuz testler yapabilirsiniz. Rakiplerinizin, mevcut iş modelinize meydan okumak için bu teknolojiyi kullandığını görene kadar çok fazla yatırım yapmamakta fayda var.

Bilgi Haznenizi Genişletin

İşinize Blockchain tabanlı bir çözüm entegre etmeden önce bu teknoloji hakkında bilgi edinmek çok önemli. Eğer derin bir bilgi birikimi olmadan nu işe girişirseniz, bu teknolojinin nerede size fayda sağlayabileceğini fark etmeniz çok zor olabilir.

Öte yandan, Blockchain hakkında daha fazla bilgi edinmek için zaman ayırırsanız, Blockchain’in nasıl çalıştığını ve işinizi nasıl geliştireceğini de görebilirsiniz.

Teknolojiden Yararlanabileceğiniz Alanları Ayırın

2 numarada bahsettiğimiz tavsiyeyi uygulayıp bilgi sahibi olduktan sonra bu teknolojiyi en iyi hangi alanlarda değerlendirebileceğinizi seçip ayırın. Yani işletmenizin tıkandığı noktaları seçin.

Buna, işletmenizin çözmek isteyip de çözemediği sorunları arayarak başlayabilirsiniz. Bu işletmenizin içinde ya da müşterileriniz tarafından iletilen çözmek istediğiniz herhangi bir şey olabilir.

Doğru Blockchain Uzmanıyla Çalışın

Aslında en önemli noktanın bu olduğu ifade edilebilir. Blockchain teknolojisi bazen çok teknik ve karmaşık olabiliyor. Sorunsuz bir entegrasyon için doğru becerilere ve bilgi birikimine sahip uzmanlardan oluşan bir ekibi işe almanız gerekebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar