X

Blockchain Analitik Firması Son Yatırım Turunu Tamamladı!

Kripto paraların suçla anılmaması için her geçen gün yeni girişimler kuruluyor. Artık suçlular düşünecek!
20:40
11 Ekim 2021

Kripto para ve özellikle merkezi olmayan finans projelerinin en büyük korkusu hacklenme riskidir. Sektör henüz yeni olsa da blockchain odaklı siber güvenlik ve ar-ge girişimlerinin sayısı her geçen gün artıyor. Böylece kripto para ekosistemi çok daha güvenli ve profesyonel bir dünyaya eviriliyor. Bu firmalar arasında adından çok sık söz ettiren bir tanesi C serisi yatırım turunu kısa süre önce tamamladı.

Elliptic Yatırım Turunu Tamamladı

Evolution Equity Partners öncülüğünde C serisi yatırım turuna çıkan şirket 60 milyon dolar yatırım aldı. Yatırım turunda başı çekenler ise SoftBank Vision Fund 2, AlbionVC, Digital Currency Group, Wells Fargo Strategic Capital, SBI Group, Octopus Ventures, SignalFire ve Paladin Capital Group oldu. Ayrıca Elliptic, Digital Currency Group‘un bir yan kuruluşudur.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ağ işlemlerinin izlenmesi ve takibi konusunda ciddi bilgi ve tecrübeye sahip olan Elliptici blockchain girişimlerine teknik destek sağlıyor. Şüpheli işlemlerin izlenmesi, AML politikalarına uyum ve veri analizi girişimin faaliyet gösterdiği alanların başında geliyor.

Şirket aldığı bu yatırımı ar-ge ve uluslararası büyüme için kullanacak. Londra merkezi şirketin ana amacı bu yatırımla birlikte ABD pazarında genişlemek olacak.

Kara Para Aklama ile Profesyonel Mücadele

Kurumsal yatırımcıların kripto para ekosistemine olan ilgisinden payını alan Elliptic, AML politikalarına tam uyum için girişimlere hizmet verecek. Hackerların fidye yazılımı ve phishing ile elde ettiği kripto paralar borsalar üzerinden aklama çalıştığı biliniyor. Hatta Binance gibi dev borsalar bu konuyla mücadele edebilmek için alanında uzman isimleri kadrosuna katılıyor. Elliptic ise alanındaki tecrübesini kullanarak tüm borsalara kara para aklama ile profesyonel mücadele olanağı sunuyor.

Yakın zamanda daha fazla analitik firmasının ekosistemde hizmet vermeye başlaması ve kripto para dünyasının çok daha güvenli hale gelmesi bekleniyor. Bir zamanlar sadece deep web üzerinden satılan kripto paralar bugün yasal yükümlülüklerini yerine getiren borsalar aracılığıyla satılıyor. Bitcoin ve diğer kripto paraların suçla daha az anıldığını görmemiz ve insanların ekosisteme güvenini oluşması için daha kapsamlı düzenlemelere ihtiyaç var. Elbette Elliptic ile aynı işi yapan daha fazla girişimin olması da bu süreci hızlandıracaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar