Reklam

Blockchain Analitik Firması; BNB, ETH ve LTC İle İlgili Dikkat Çeken Veriler Paylaştı!

Blockchain analitik firması Santiment Litecoin, Binance Coin ve Ethereum ile ilgili bir takım veriler paylaşarak mevcut durumun olası nedenlerini açıkladı.
22:15
14 Ekim 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Blockchain analitik firması Santiment, iki büyük kripto para biriminin zincir üzerindeki etkinliğinin güç gösterdiğini, balinaların ise BNB biriktirdiğini söylüyor.

LTC’de Aktif Adreslerdeki Artışın Sebebi Bilinmiyor

Twitter adresinden yaptığı bir paylaşım ile Santiment, Litecoin’in (LTC) Ethereum‘dan (ETH) daha aktif adresleri olduğunu söylüyor. Ayrıca Santiment’in bildirdiği üzere, Litecoin alan adreslerinin sayısı tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı:

“Ethereum’un zincir içi aktivitesinin, yüksek işlem ücretleri nedeniyle baskı altında olduğunu söyleyebiliriz. Peki Litecoin’i bu noktaya getiren nedir? LTC, DeFi (merkezi olmayan finans) ve NFT‘lerin (Non-fungible token) temelini oluşturan ETH’yi aktif adres bakımından nasıl geçebilir? Görünüşe göre 600 bin kişi günlük olarak Litecoin (LTC) kullanıyor.”

Ethereum’da Durum Ne?

Santiment, borsalarda olmayan büyük ETH yatırımcılarının sayısının arttığını, borsadaki büyük yatırımcıların ise azaldığını söylüyor:

“Ethereum’un borsa dışı ilk on balina adresi büyümeye devam ederken, ilk 10 borsa adresi düşüyor. İkisi arasındaki oran, fiyata yakından bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Orandaki bu artış, yükseliş için iyiye işaret olabilir.”

BNB Balinaları Ek Alım mı Yaptı

Blockchain analitik firması Santiment ayrıca, Binance Coin balinalarının portföylerindeki BNB‘leri %10 oranında arttırdıklarını söylüyor:

“Binance Coin son zamanlarda yükselişte. BNB balinaları son iki hafta içerisinde 412.000 BNB biriktirerek toplam varlıklarına %8,7’den fazla bir ekleme yaptılar.”

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto paraların yüksek volatiliteye sahip olması dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar