reklamı kapat

Bittrex, Bir Kullanıcının Fonlarına El Mi Koydu?

Amerikalı bir kullanıcı Bittrex'e dava açtı...
08:00
1 Temmuz 2019
  • İlayda Pekerİlayda Peker

The Block’un 30 Haziran tarihli haberine göre New York’ta yaşayan biri, Bittrex kripto para borsasına, borsadaki fonlarına el koyduğu gerekçesiyle dava açtı.

İddialar

Yapılan açıklamalara göre davacı, Ağustos 2018’de Bittrex’teki hesabına 120.000 dolar yatırdı ve sonrasında Bittrex hesabı askıya aldı. Bunun yanında davacı, borsanın, 2019 Kasım ayına kadar fonlara erişime izin vermeyeceğini ifade ediyor. Ayrıca iddialara göre borsa, dava açan kişi, şirkete dava açma haklarından vazgeçtiğini beyan eden bir sözleşme imzalamadığı için fonlarına el koyarak davacıyı zor durumda bırakmaya çalışıyor.

Öte yandan Bittrex, davacının iddialarının doğru olmadığını ifade ediyor. Ayrıca Bittrex’in yaptığı açıklamalara göre davacı, New York eyaleti ve ABD federal yasalarının istediği, fon kaynaklarına dair kanıtları da sağlayamıyor. Ayrıca Bittrex’e göre davacı, borsaya kaydolduğunda tahkim şartlarını içeren sözleşmeyi kabul etti. Bittrex bu şartlar, belirli anlaşmazlıkların çözülmesini yönetiyor. Bununla beraber şartları kabul eden kişi jüri tarafından yargılanma ya da bir toplu davaya katılma hakkından feragat etmiş oluyor.

Ayrıca davacı mahkeme tarafından istenen talepleri de cevaplamıyor. Dolayısıyla Bittrex yaptığı açıklamalarda davacının iyi niyetli olmadığını dile getiriyor.

Bittrex Borsası

Bittrex son zamanlarda listelerinden kaldırdığı kripto paralarla gündeme geliyor. Borsa Haziran başında yaptığı açıklamalarda Amerika içindeki kullanıcılarının borsadaki 32 kripto para birimini kullanmasını engelleyeceğini dile getirdi. Söz konusu işlem 21 Haziran’da gerçekleşti ve Amerika’daki kullanıcılar Qtum, Xnk, Pro, Eng ve Bay’ın da içinde bulunduğu 32 kripto paraya artık ulaşamıyor. Ancak Amerika dışındaki ülkeler bu kripto paralarla işlemlerine eskisi gibi devam ediyor.

Bunun yanında Bittrex 28 Haziran’da yaptığı bir duyuruyla 8 kripto para işlem çiftinin hem Bittrex.com hem de Bittrex International’dan kaldırılacağını belirtti. 12 Temmuz itibariyle, Emercoin (EMC), Zclassic (ZCL), SolarCoin (SLR), WhiteCoin (XWC), Qwark (QWARK), Musicoin (MUSIC), Diamond (DMD) ve ArtByte (ABY) artık borsada listelenmeyecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.