reklamı kapat

BitShares’in DEX Platformunda KYC Uygulanmaya Başlıyor

KYC adımının Avrupa Birliği yüzünden zorunlu olarak atıldığını belirtiyorlar...
12:00
2 Ekim 2019

Cointelegraph’ın haberine göre BitShares Merkezsiz Borsası (DEX) ağ geçidi CryptoBridge 1 Ekim’de yaptığı açıklamayla zorunlu KYC (Know Your Customer) kurallarını uygulamaya başladıklarını duyurdu.

Sorumlu: Avrupalı Düzenleyiciler

Yapılan açıklamalara göre uygulamaya başlanacak olan zorunlu KYC kurallarını nedeni, 5. Avrupa Birliği Anti Kara Para Aklama Direktifleri… Bunun yanında ilginç bir şekilde CryptoBridge şirketin uluslararası finansal düzenlemelere meydan okumak istediğini belirtti ve şu açıklamaları yaptı:

Uluslararası finansal düzenlemeler için yeni mücadeleler sunmak için hala çaba sarf etmemize rağmen, 5. Avrupa Birliği Anti Kara Para Aklama Direktifleri (AMLD5) ile karşı karşıya kaldık. Ancak ağ geçidi hizmetlerimizi, CryptoBridge’in ilerlemesinin önünü açacak şekilde ayarlayacağız.

Öte yandan bu politika değişikliği nedeniyle, tüm CryptoBridge kullanıcılarının para yatırma ve çekme işlemlerini kullanmaya devam etmeden önce kimliklerini platforma sunmaları gerekecek. Platformun yaptığı açıklamalara göre, bu önlem sayesinde “müşteriler ve CryptoBridge yasadışı amaçlardan ve kara para aklama faaliyetlerinden sorumlu tutulmaktan korunmuş” olacak.

Veri Güvenliği

Ayrıca şirket, AMLD5 düzenlemesinin yürürlüğe girmesinin kripto para varlıkları için yasal statü yarattığını dile getirdi. Böylece kripto para birimlerinin uygulanabilir ve meşru finansal ağlar olmaları sağlanabilecek ve platformda menkul kıymet token’larının listelenmesi kolaylaşacak.

Tüm bunların yanında firma, GDPR uyumlu ortağı Fractal tarafından yönetilecek KYC verilerine kesinlikle üçüncü taraflar tarafından ulaşılma imkanının verilmeyeceğini de garanti ediyor.

KYC kuralları kripto para birimlerinin ortaya çıkış amacına ters düştüğü için topluluk tarafından sürekli eleştiriliyor. Örneğin son olarak kripto para ödeme hizmeti olan BitPay’in uygulamaya koyacağını ifade ettiği KYC kuralları topluluk tarafından hoş karşılanmamıştı… Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun